CNN: Цукерберг вирішив дати свідчення в Конгресі США щодо скандалу про витік даних

27 Березня 2018, 22:32

Засновник компанії Facebook Марк Цукерберг погодився дати свідчення в Конгресі США щодо витоку даних користувачів соціальної мережі. Про це повідомляє CNN з посиланням на джерела.

 

Зазначається, що на відповідне рішення вплинув тиск громадськості, ЗМІ та законодавців.

 

За даними CNN, у Facebook вважають, що після Цукерберга свідчити погодяться глава Google Сундар Пічаї та глава Twitter Джек Дорсі.

 

Згідно з повідомленням, на слухання в Сенаті США, які відбудуться 10 квітня, офіційно запросили всіх трьох.

 

Як повідомлялося, очільник Facebook Марк Цукерберг  відмовився виступити у парламенті Великої Британії  та відповісти на питання депутатів щодо зловживань даних користувачів. 

 

Нагадаємо, 26 березня  Федеральна торговельна комісія США повідомила, що проводить "непублічне" розслідування щодо компанії Facebook, яке пов'язаного з витоком даних користувачів.

 

Також 25 березня розробник та очільник найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг опублікував у шістьох національних газетах Британії вибачення за скандал з витоком даних користувачів. 

 

23 березня слідчі британського управління із захисту інформації (Information Commissioner's Office, ICO) провели обшуки в офісах компанії Cambridge Analytica, яку звинувачують у несанкціонованому зборі даних користувачів Facebook з метою впливу на вибори США у 2016 році.

 

Як повідомлялося, 22 березня засновник Facebook Марк Цукерберг був запрошений до Європарламенту, щоб надати пояснення щодо ситуації з персональними даними.

 

Федеральна торговельна комісія (FTC) Сполучених Штатів Америки заявила про перевірку компанії Facebook Inc. щодо можливих порушень укладеної з відомством угоди про конфіденційність. FTC має намір з'ясувати, чи соцмережа дозволяла скандальній британській аналітичній компанії Cambridge Analytica отримувати персональні дані користувачів. Cambridge Analytica проводила аналіз даних понад  51 млн громадян, які є користувачами Facebook. Комісія підозрює, що використані дані могли призначатися для президентської кампанії в США 2016 року.

 

Додамо, 17 березня стало відомо про те, що фірма Cambridge Analitica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, незаконно отримала дані 50 млн користувачів Facebook. Ці дані використовувалися для з'ясування політичних уподобань виборців і показу їм політичної реклами.

читати ще