НОВИНИ

Скандал із Facebook. Цукерберг відмовився виступити у парламенті Британії щодо витоку даних

Зазначається, що пояснення британському парламенту надаватиме один з його заступників.

Розробник та очільник найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг  відмовився виступити у парламенті Великої Британії  та відповісти на питання депутатів щодо зловживань даних користувачів. Про це повідомляє The Independent.

 

Зокрема, глава комітету британського парламенту з питань цифрових технологій, культури, медіа і спорту Даміан Коллінз у листі до Цукерберга вимагав від нього з’явитися у парламенті у найкоротші терміни.

 

Наголошується, що Коллінз дав  Цукербергу час на відповідь до вечора понеділка, 26 березня.

 

Так, компанія надіслала відповідь на лист, де зазначається, що замість Цукерберга перед парламентом з'явиться один з його заступників.

 

Додається, що відповідь підписали технічний директор компанії Майк Штопфер та директор з продукту Кріс Кокс, які працюють з Цукербергом більше 10 років.

 

Водночас у компанії не пояснили, чому Цукерберг не може особисто прибути до британського парламенту.

 

"Facebook цілком визнає рівень зацікавленості громадськості та парламенту у цих питаннях і підтримує вашу віру в те, що ці питання мають бути вирішені на найвисокопоставленіших рівнях компанії тими, хто має авторитетну позицію, щоб відповісти на ваші запитання", - йдеться у заяві компанії.

 

Нагадаємо, 26 березня  Федеральна торговельна комісія США повідомила, що проводить "непублічне" розслідування щодо компанії Facebook, яке пов'язаного з витоком даних користувачів.

 

Також 25 березня розробник та очільник найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг опублікував у шістьох національних газетах Британії вибачення за скандал з витоком даних користувачів. 

 

23 березня слідчі британського управління із захисту інформації (Information Commissioner's Office, ICO) провели обшуки в офісах компанії Cambridge Analytica, яку звинувачують у несанкціонованому зборі даних користувачів Facebook з метою впливу на вибори США у 2016 році.

 

Як повідомлялося, 22 березня засновник Facebook Марк Цукерберг був запрошений до Європарламенту, щоб надати пояснення щодо ситуації з персональними даними.

 

Федеральна торговельна комісія (FTC) Сполучених Штатів Америки заявила про перевірку компанії Facebook Inc. щодо можливих порушень укладеної з відомством угоди про конфіденційність. FTC має намір з'ясувати, чи соцмережа дозволяла скандальній британській аналітичній компанії Cambridge Analytica отримувати персональні дані користувачів. Cambridge Analytica проводила аналіз даних понад  51 млн громадян, які є користувачами Facebook. Комісія підозрює, що використані дані могли призначатися для президентської кампанії в США 2016 року.

 

Додамо, 17 березня стало відомо про те, що фірма Cambridge Analitica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, незаконно отримала дані 50 млн користувачів Facebook. Ці дані використовувалися для з'ясування політичних уподобань виборців і показу їм політичної реклами.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.