НОВИНИ

Скандал із Facebook. У Лондоні пройшли обшуки в офісі Cambridge Analytica

Зазначається, що близько 20 службовців прибули у компанію незабаром після того, як суддя Високого суду надав ордер на обшук.

Слідчі британського управління із захисту інформації (Information Commissioner's Office, ICO) провели обшуки в офісах компанії Cambridge Analytica, яку звинувачують у несанкціонованому зборі даних користувачів Facebook з метою впливу на вибори США у 2016 році. Про це повідомляє Reuters.

 

Зазначається, що близько 20 службовців прибули у центральні лондонські офіси компанії у п'ятницю, 23 березня,  ввечері незабаром після того, як суддя Високого суду надав ордер на обшук.

 

"Тепер нам потрібно буде оцінити і розглянути докази, перш ніж приймати рішення про наступні кроки і робити будь-які висновки", - повідомили у прес-службі ICO.

 

Британський комісар із захисту інформації Елізабет Денем запросила ордер на обшук Cambridge Analytica після того, як у ЗМІ з’явилась інформація, що компанія незаконно зібрала дані 50 млн користувачів Facebook.

 

Нагадаємо, 22 березня засновник Facebook Марк Цукерберг був запрошений до Європарламенту, щоб надати пояснення щодо ситуації з персональними даними.

 

Як повідомлялося, Федеральна торговельна комісія (FTC) Сполучених Штатів Америки заявилапро перевірку компанії Facebook Inc. щодо можливих порушень укладеної з відомством угоди про конфіденційність. FTC має намір з'ясувати, чи соцмережа дозволяла скандальній британській аналітичній компанії Cambridge Analytica отримувати персональні дані користувачів. Cambridge Analytica проводила аналіз даних понад  51 млн громадян, які є користувачами Facebook. Комісія підозрює, що використані дані могли призначатися для президентської кампанії в США 2016 року.

 

Додамо, 17 березня стало відомо про те, що фірма Cambridge Analitica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, незаконно отримала дані 50 млн користувачів Facebook. Ці дані використовувалися для з'ясування політичних уподобань виборців і показу їм політичної реклами.

 

Напередодні у Канаді почалося розслідування стосовно можливого зловживання персональними даними користувачів Facebook компанією Cambridge Analytica.

 

А також міністр юстиції Німеччини Катаріна Барлі запросила директора компанії Facebook Марка Цукерберга надати пояснення щодо незаконного збору даних мільйонів користувачів соцмережі британською фірмою Cambridge Analytica.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.