Український посол у Білорусі спростував інформацію щодо обміну українця Шаройка

26 Березня 2018, 15:58

Український посол у Білорусі Ігор Кизим спростував інформацію щодо обміну українського журналіста Павла Шаройка, якого звинувачують у шпигунстві, на громадянина Білорусі Юрія Політика. Про це в понеділок, 26 березня, пишуть Українські Новини.

 

"Не підтверджую. Про такі домовленості мені невідомо. Як на мене, це видається бажане за дійсне. У цілому цей "вкид" схожий на провокацію", – заявив Кизим.

 

Як повідомлялося, за даними видання "Білоруський партизан", президент Білорусі Аляксандр Лукашенко готовий передати Україні журналіста українського "Національного радіо" Павла Шаройка, який був затриманий у листопаді 2017 року за підозрою у шпигунстві.

 

Нагадаємо, 12 лютого адвокат Лариса Бикова повідомила, що в Білорусі призначили суд щодо українського журналіста Павла Шаройка, якого звинувачують у шпигунстві. У Верховному суді країни повідомили, що розглядатимуть справу Шаройка в закритому режимі.

 

Як повідомлялося, 27 листопада 2017 року Шаройку висунули офіційні звинувачення за статтею "шпигунство".

 

17 листопада 2017 року голова Національної суспільної телерадіокомпанії (НСТУ) Зураб Аласанія повідомив, що у Білорусі затримали кореспондента "Українського радіо" Павла Шаройка за підозрою в шпигунстві. У МЗС заявили, що вживають заходів у справі захисту затриманого. Своєю чергою дипломатичне представництво України в Республіці Білорусь направило до Міністерства закордонних справ країни ноту через затримання журналіста "Українського радіо" Павла Шаройка.

 

Також 20 листопада 2017 року у Комітеті державної безпеки Білорусі заявили, що затриманий український журналіст Павло Шаройко створив агентурну мережу з числа білорусів, які "за винагороду збирали для нього відомості розвідувального характеру в військово-політичній сфері". А сам Шаройко, зізнався, що є працівником кадрового апарату розвідки і працює під прикриттям в званні полковника.

 

Раніше офіційний представник КДБ Білорусі Дмитро Побяржин також заявив, що "розвідувальну діяльність" Шаройка "здійснював співробітник Головного управління розвідки Міноборони Ігор Скворцов, який діяв під прикриттям радника посольства України Білорусі". При цьому він також наголосив, що Скворцова оголосили персоною нон ґрата.