"Ми виключаємо можливість участі Росії у майбутній Місії. Вірю, що Місія на Донбасі можлива й за підтримки наших міжнародних друзів. Заплановане вдасться втілити в життя", – зазначив Полторак.
Він наголосив, що Миротворча місія ООН із мандатом діяльності має бути розгорнута на усій тимчасово окупованій території, принциповою вимогою є забезпечення міжнародного контролю над частиною українсько-російського державного кордону в зоні конфлікту та виведення з території України всіх незаконних збройних формувань та підрозділів РФ, а також встановлення Місією контролю за станом зберігання важкого озброєння.
Як повідомлялось, 13 листопада представник Держдепартаменту США у справах України Курт Волкер та та помічник президента Росії Владіслав Сурков зустрічалися у Белграді (Сербія), де мали обговорити введення миротворців ООН на Донбас.
Раніше Волкер заявляв, що РФ мусить вивести свої сили з Донбасу, аби миротворча місія ООН змогла розпочати свою роботу, а з українського боку для цього необхідна координація із ООН.
У вересні президент Росії Владімір Путін погодився з ідеєю введення миротворців ООН на частину українського Донбасу, який не контролює українська влада. Київ, його західні союзники з одного боку і Москва з іншого мають різні позиції щодо мандату такої місії ООН. Росія пропонує розмістити миротворців на лінії розмежування сторін на Донбасі, а Україна з партнерами наполягає, що миротворці мають перебувати на всій окупованій території, включно з неконтрольованою частиною державного українсько-російського кордону.