НОВИНИ

Сьогодні Волкер і Сурков мають обговорити питання введення миротворців ООН на Донбас

За словами спецпредставника Держдепу США, це буде "обговорення принципів» того, як має виглядати така міжнародна місія".

У понеділок, 13 листопада, Спеціальний представник Держдепартаменту США у справах України Курт Волкер та помічник президента Росії Владіслав Сурков зустрінуться у Белграді (Сербія) для обговорення введення миротворців ООН на Донбас. 

За словами Волкера, це буде "обговорення принципів» того, як має виглядати така міжнародна місія". 

Попередня зустріч Волкера та Суркова відбулася також у Белграді 7 жовтня.

Раніше Волкер заявляв, що РФ мусить вивести свої сили з Донбасу, аби миротворча місія ООН змогла розпочати свою роботу, а з українського боку для цього необхідна координація із ООН.

У вересні президент Росії Владімір Путін погодився з ідеєю введення миротворців ООН на частину українського Донбасу, який не контролює українська влада. Київ, його західні союзники з одного боку і Москва з іншого мають різні позиції щодо мандату такої місії ООН. Росія пропонує розмістити миротворців на лінії розмежування сторін на Донбасі, а Україна з партнерами наполягає, що миротворці мають перебувати на всій окупованій території, включно з неконтрольованою частиною державного українсько-російського кордону.