НОВИНИ

Волкер назвав умову, за якої миротворці ООН зможуть зайти на Донбас

За словами спецпредставника Держдепу США, для цього РФ мусить вивести свої сили з Донбасу, а з українського боку необхідна координація із ООН.

Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що РФ мусить вивести свої сили з Донбасу, аби миротворча місія ООН змогла розпочати свою роботу, а з українського боку для цього необхідна координація із ООН. Про це спецпред розповів у інтерв’ю Громадському.

За його словами, у першу чергу сторони мають домовитися щодо мандату місії, визначитися з її чисельністю та складом, оскільки саме це наразі обговорюють.

Волкер також додав, що присутність місії має стати необхідним безпековим елементом, що дасть можливість перейти до політичних кроків, прописаних у Мінських угодах.

"Неможливо перейти до інших речей, якщо безпекові питання не закриті", – наголосив він.

У разі, якщо місія таки буде створена, вона має бути здатною виконувати три основних завдання.

"Мати повний контроль над усією зоною конфлікту, а не лише лінії зіткнення та вільно пересування нею; моніторити зберігання важкого озброєння – так, щоби воно перебувало в одному місці і не розміщувалося ще десь. І третє – контролювати російсько-український кордон", – підкреслив Волкер.

При цьому, на думку Волкера, питання виконання цих умов перебуває виключно у площині політичної волі.

"Мінськ не виконується через брак політичної волі, який диктується відсутністю довіри. Ми сподіваємося створити цю політичну волю", – зазначив спецпред.

Як повідомлялось, Волкер вважає, що росіяни не можуть брати участі в миротворчій місії на Донбасі. За його словами, питання можливої миротворчої місії ООН у зоні конфлікту на Донбасі, зокрема, коли така місія могла б розпочати роботу і в якому вигляді, залишається актуальним.

Раніше Волкер висловив упевненість, що з введенням миротворчої місії ООН можна розраховувати на вихід російських військ з окупованого Донбасу. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.