Прокуратура Автономної Республіки Криму відкрила провадження за фактом розв'язування російськиим посадовцями, службовими особами державних органів та органів місцевого самоврядування АР Крим гібридної війни проти України, повідомили у прес-службі СБУ у вівторок, 30 травня.
"Відкрите кримінальне провадження є безпрецедентним, адже вперше правову оцінку отримає інформаційна складова гібридної війни Росії проти України", – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що важливість цього процесу визначається тим, що агресія Росії принесла знедолення і змусила залишити місця проживання тисячі українських громадян, особливо це стосується кримських татар, які вдруге за 60 років фактично переживають геноцид з боку тоталітарного режиму.
"Агентство ООН у справах біженців оцінило кількість внутрішньо переселених осіб у десять тисяч, більшість з яких ‒ кримські татари, а третина ‒ діти", – наголосили в СБУ.
Повідомляється, що СБУ крок за кроком збирала інформацію щодо конкретних злочинних дій російських спецслужб в інформаційному полі України, особливо Криму, напередодні, під час та після незаконного захоплення Автономної Республіки.
- Читайте також: Статистична зачистка
За наявними даними, саме робота спецслужби дозволила створити доказову базу та розпочати цю резонансну для українського та міжнародного суспільства кримінальну справу.
У спецслужбі підкреслили, що під час досудового слідства особливу увагу буде приділено фактам підготовки до анексії Криму та штучного формування у населення півострова, у тому числі через ЗМІ та Інтернет-ресурси, ненависті до народів України.
Окрім того, належну правову оцінку отримають й інші дії спрямовані на усунення перешкод для вторгнення збройних сил РФ на територію нашої держави та створення умов, у тому числі шляхом маніпуляцій суспільною свідомістю через ЗМІ та Інтернет, для незаконної анексії Автономної Республіки Крим.
Як поінформували в СБУ, кримінальне провадження внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 437 Кримінального кодексу України, а саме ‒ планування, підготовка або розв'язування агресивної війни чи воєнного конфлікту, а також участь у змові, що спрямована на вчинення таких дій.
Нагадаємо, 30 березня Прокуратура Криму передала до суду справи 17 колишніх кримських депутатів, які підозрюються у державній зраді. Раніше прокуратура повідомила про підозру в державній зраді 78 депутатам Верховної Ради АР Крим і 58 депутатам Севастопольської міської ради, які сприяли проведенню незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Окрім того, ГПУ отримала дозвіл на спеціальне розслідування щодо понад 300 суддів-зрадників із Криму.
Як повідомлялося, 16 березня 2014 року у Криму відбувся так званий "референдум" щодо статусу АРК. Самопроголошений прем’єр Криму Сергій Аксьонов заявив, що 96,6% тих, хто брав участь у "референдумі", висловилися за приєднання до Росії. 18 березня президент Росії Владімір Путін підписав з сепаратистами "договір між РФ і Республікою Крим про прийняття в Російську Федерації Республіки Крим та утворення в складі РФ нових суб'єктів".