Україні варто найближчим часом внести зміни до закону про електронне декларування. Відповідну заяву зробили в Міністерстві закордонних справ Німеччини.
"Підписаний вчора (27 березня) закон, що зобов'язує представників громадянського суспільства, які є активними борцями з корупцією, заповнювати електронні декларації про доходи, веде в неправильному напрямку", – заявив представник німецького зовнішньополітичного відомства.
При цьому в МЗС зазначають, що зусилля українського уряду у здійсненні реформ викликали повагу міжнародної спільноти і визнання в суспільстві. Серед таких "успішних кроків" називається і запровадження в 2016 році електронних декларацій про доходи та активи державних службовців.
Однак тепер у німецьких партнерів склалося враження, що "підзвітність органів державної влади відходить на задній план" і поступається місцем переслідуванню тих, хто поставив перед собою мету боротися з корупцією.
Перешкоди, котрі новий законодавчий акт, як вважають у Берліні, чинитиме діяльності неурядових громадських організацій, "не можуть бути в інтересах України". У Німеччині розраховують на те, що в найближчому майбутньому в закон будуть внесені зміни.
Нагадаємо, 27 березня Президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону про е-декларування. Того ж дня він провів зустріч з громадськими активістами і пояснив, що підпише закон через потребу врахування інтересів сотень тисяч військовослужбовців, які зараз захищають Україну від російської агресії. Крім того, сторони домовилися створити робочу групу за участі представників громадських організацій, народних депутатів та представників Адміністрації президента з метою опрацювання узгоджених змін до цього закону.
Як повідомлялося, у посольстві США в Україні вважають, що зміни до законодавства, які додають громадських діячів до переліку зобов'язаних подавати електронні декларації, є кроком назад у процесі реформ в Україні. Такої ж думки посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф. Єврокомісар із питань європейської політики сусідства Йоханнес Хан закликав переглянути прийняті зміни.