Репресії зумовили хаос у другій за величиною армії НАТО – турецькій – у час, коли вона мала б воювати в Сирії пліч-о-пліч із місцевими повстанцями проти «Ісламської держави» та курдських ополченців. Про це пише британській тижневик The Economist.
Видання нагадує, що з турецьких звільнили або заарештували близько 5 тис. військових, у тому числі майже половину адміралів та генералів, військово-повітряні сили втратили щонайменше 265 пілотів.
За оцінками експертів, підготовка нових кадрів на зміну звільненим може тривати до 10 років, а Міністерство оборони заявило, що впорається за три.
«Оскільки турецький президент Реджеп Таїп Ердоган усіляко постарався представити переворот справою рук невеличкої групки змовників, репутація армії постраждала мінімально, попри те що безладне насильство, яке забрало 270 життів, тривало цілу ніч. Проведене в серпні опитування показало, що 66% турків усе ще довіряють Збройним силам (на початку цього року таких було 78%)», – повідомляє тижневик.
Оглядач Хасан Селім Езертем з Анкари говорить, що військові, на чиїх очах ґюленісти діставали підвищення по службі, сподіваються, що чистки зроблять армію прозорішою. «Але відчутно й страх», — додає він.
Як зазначається, багатьом відправленим у відставку генералам заміну вже знайшли, а успішна операція в Сирії відновила віру в армію.
Детальніше читайте в черговому номері Українського тижня в матеріалі "Ланцюги командування"