Український тиждень № 40 (464) від 6 жовтня, 2016

Зміст номеру:
3 жовтня голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе представила остаточні результати атестації серед своїх підопічних.
Андрій Голуб
Суспільство
Я довгий час вважав, що це апокриф, доки не знайшлося документальне підтвердження. Отже, «звільнений» Львів, 1948 рік. До демобілізованого фронтовика Савєлія Лапіцкого прийшли вночі, як годилося, з обшуком. Знайшли старий, ще дореволюційний підручник латини. У вироку «трійки» написали: «латинський шпигун». Дали «десяточку». Пощастило, могли розстріляти.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Є кілька механізмів притягнення до відповідальності винних у збитті MH17, жоден із них не ідеальний, але в сумі вони можуть дати результат
Жанна Безп’ятчук
Світ
Попри те, що за рік з кремлівського полону вдалося звільнити трьох українців, кількість в’язнів совісті на території держави-агресора лише збільшується
Станіслав Козлюк
Суспільство
Проросійські олігархи почали переконувати українців, що єдиний шлях до поліпшення життя — відновлення «розірваних» економічних зв’язків із РФ. Проте факти спростовують це
Олександр Крамар
Економіка
Від здобуття незалежності й до першого Майдану Чорнобиль був чи не найголовнішим маркером України. Масштабна техногенна катастрофа — можливо, єдине, з чим асоціювалась молода держава, що не мала виразної ані зовнішньої, ані внутрішньої, ані культурної політики.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Останні чверть століття екологічна тематика використовувалася для ефективних передвиборчих маніпуляцій
Богдан Буткевич
Суспільство
Міністр екології та природних ресурсів України розповів Тижню про нелегальну вирубку лісу, стан українських річок, про те, як міністерство намагається регулювати кількість шкідливих викидів і де та ким ховаються «екологічні» гроші.
Роман Малко
Політика
Чи може відновлювана енергетика стати одним із драйверів розвитку в Україні
Юлія Березовська
Суспільство
Чи можливо в Україні налагодити прозору схему переробки сміття
Андрій Голуб
Суспільство
Європарламент ратифікував Паризьку кліматичну угоду. Щоб почати діяти, їй залишається дістати схвалення Ради ЄС — формальність, передумови для якої вже є: це низка реформ, що дають нові правила гри сильним світу цього
Ярослава Куцай
Суспільство
Чому багато німців вважає непрактичний ідеалізм аморальним
The Economist
Світ
Холодна війна була жахлива в багатьох вимірах. Але вона змушувала зосередитися. За часів моєї юності, у 1970-ті роки, ми побоювалися, що комунізм зрештою переможе: він видавався привабливим для бідних людей, а таких налічувалося багато. До того ж його просувала наддержава, яка, здавалося, перехитровувала нас у всьому світі.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Після спроби перевороту турецьку армію тримають на короткому повідку
The Economist
Світ
Комбінування старих і нових способів пересування змінить транспорт, а з ним і міста
The Economist
Світ
Чеська урбаністка розповіла Тижню про соціальні експерименти, міську міфологію, боротьбу зі стандартизацією історичних просторів та новий проект, який має вписати український Славутич у Книгу рекордів Ґіннесса.
Ганна Трегуб
Культура
Я живу в приватному секторі — «стародавній» частині Луганська. Для міста, якому лише 200 з чимось років, «стародавня» — чи то комплімент, чи то жарт.
Вікторія Малишева
Суспільство
Де ще можна побачити таку любов до «свободи волевиявлення», як не в «Донецькій народній республіці»? Вибори тут свято шанують ще з часів «референдуму», і, здається, ніщо так не розважає донеччан, як галочка на якому-небудь нікому не потрібному шматку паперу. Не став винятком і цей раз. Мова, звісно, про праймериз.
Станіслав Васін
Суспільство
Чим може здивувати новий BMW сьомої серії
Олександр Пархоменко
Авто
Їдучи в неділю вранці експресом з Києва до Він­ниці, я занурився в читання статті про В’яче­слава Липинського, подолянина, шляхтича й батька українського консерватизму.
ОНУХ
Авторські колонки