Детективи Національного антикорупційного бюро України проводять досудове розслідування кримінального провадження за зверненням кс-заступника голови СБУ Віктора Трепака щодо незаконних операцій Партії регіонів («чорна бухгалтерія»), однак жодна особа досі не отримала повідомлення про підозру. Про це в НАБУ повідомили у відповіді на запит видання Тиждень.ua.
«У рамках вказаного кримінального провадження детективи допитали в якості свідків Віктора Трепака, Сергія Лещенка, Андрія Магеру, Жанну Усенко-Чорну та низку інших осіб. Наразі у кримінальному провадженні про підозру у вчиненні злочину нікому не повідомлялося», – йдеться у тексті. Більш конкретну інформацію в НАБУ відмовилися надавати через таємницю досудового розслідування.
Водночас у відповіді на запит йдеться про те, що НАБУ ініціювало почеркознавчу експертизу, деякі експериментальні зразки почерку є в наявності. «Утім ми продовжуємо закликати осіб, згаданих у списках В.Трепака, добровільно прийти до НАБУ та надати детективам зразки власного почерку», – сказано в тексті.
Досудове розслідування триває.
Читайте також: Журналіст оприлюднив докази існування «чорної каси» ще однієї партії
Як повідомлялося, 28 травня екс-заступник голови СБУ Віктор Трепак розповів, що передав до Національного антикорупційного бюро документи, які засвідчують незаконні грошові операції у рамках Партії регіонів на суму $2 млрд. За його словами, серед фігурантів цих матеріалів – посадові особи найвищого рівня, міністри та керівники відомств, народні депутати, відомі політики, громадські діячі, представники міжнародних організацій, судді, у тому числі найвищих судових інстанцій.
Згодом голова НАБ Артем Ситник підтвердив отримання документів. Бюро розпочало розслідування за цим фактом.
Також нагадаємо, голова НАБ уточнив, які саме документи передав у бюро генерал Трепак, зазначивши, що йдеться про 841 аркуш із записами за 2008-2012 роки. Ситник також попередив про загрозу життю фігурантів записів із «чорної каси» Партії регіонів, а також розповів про перспективи документів як доказів у суді. «Ці документи можуть мати доказове значення разом з іншими доказами у разі проведення експертизи почерку та інших слідчих дій», – сказав тоді Ситник.