У Норвегії вирішили скликати антикорупційний саміт через “панамські документи”

4 Квітня 2016, 23:53

Міністр з питань торгівлі та промисловості Норвегії Моніка Маеланд скликає керівників крупних фірм на саміт у червні, щоб обговорити "панамські документи", повідомляє "Reuters".

"Уряд Норвегії запропонував керівникам рад директорів крупних компаній поговорити про корупцію після того, як оприлюднення офшорів розширило низку звинувачень, пов’язаних з етикою деяких крупних фірм", – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Панамські документи й офшорний скандал Порошенка: реакція соцмереж

Згідно з інформацією, розкритою журналістами, у період з 2006 по 2010 рік крупний норвезький банк DNB допоміг 40 клієнтам з різних країн відкрити офшорні компанії на Сейшельських островах. Банк вже визнав свою причетність до справи.

"Доповідати державі про свої фінанси – це особистий обов’язок клієнтів. Проте ми визнаємо, що не слід було сприяти створенню компаній, які можна було використати для уникання податків", – сказав керівник DNB Руне Б’єрке.

Читайте також: Порошенко відреагував на офшорний скандал

Як відомо, йдеться про розслідування у рамках проекту Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) та Центру з досліджень корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Уряд Панами заявив про готовність сприяти у перевірці документів, які стосуються офшорних фірм. Панамська компанія Mossack Fonseca, чиї документи опублікували журналісти, назвала публікацію злочином.

У розслідуванні зокрема йдеться, що президент України Петро Порошенко в декларації про доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік не вказав інформацію про створення компанії на Британських Віргінських Островах. 

Журналісти також установили ім’я номінального власника офшорних активів російського президента Владіміра Путіна та знайшли інформацію про російське громадянство мера Одеси Геннадія Труханова.

За словами авторів розслідування, над проектом працювало 76 журналістів, які обробили 11 млн документів і виявили велику кількість державних діячів, які тримають свої гроші на офшорних рахунках. Серед них також колишні та нинішні голови низки держав.