НОВИНИ

Став відомий номінальний власник багатомільярдних активів Путіна – розслідування

Російський віолончеліст Сєргєй Ролдугін станом на 2015 рік володів активами офшорних компаній на кілька мільярдів доларів.

Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) та Центр з досліджень корупції та організованої злочинності (OCCRP) опублікували масштабний проект, присвячений офшорним активам відомих політиків, а також бізнесменів та зірки футболу. З повними результатами розслідування можна ознайомитися за посиланням.

У документах згадуються чотири фірми, які так чи інакше пов'язані з Росією - Sonnette Overseas, International Media Overseas, Sunbarn і Sandalwood Continental. Всі ці компанії зареєстровані в офшорах і, як стверджується, пов'язані з банком «Росія» і близькими знайомими російського президента. Ці компанії були задіяні в угодах, які експерти, ознайомившись з документами, вважають підозрілими.

Зокрема, більше ніж $2 млрд «таємно переміщуються через банки і тіньові компанії, пов'язані з друзями Путіна».

Згідно з документами, International Media Overseas і Sonnette Overseas офіційно належать віолончелісту Сєргєю Ролдугіну. Він відомий як друг дитинства Владіміра Путіна і хрещений батько однієї з його доньок. У книзі про Путіна «Від першої особи» описано його знайомство з майбутнім президентом і їхня близька дружба.

Згідно з оприлюдненими документами, прибуток підприємств Ролдугіна від угод, які експерти визнали підозрілими, склав кілька мільйонів доларів. Однак в документах однієї з компаній, якою володіє музикант, вказано, що її засновано для того, щоб захистити «особистість і конфіденційність» кінцевого власника і вигодонабувача підприємства.

На початку 2011 року зареєстрована на Британських Віргінських островах компанія Sandalwood Continental надала $200 млн кредиту компанії Horwich Trading, яка зареєстрована на Кіпрі. Наступного дня Sandalwood лише за $1 передала права на отримання платежів за кредитом ще одній компанії, зареєстрованій на Британських Віргінських островах – Ove Financial Corp. Того ж дня Ove за $1 передала ці права панамській компанії International Media Overseas, яка офіційно належить Ролдугіну. Лише відсоткові платежі за цим кредитом складають $8 млн на рік.

За даними розслідування, Sandalwood Continental була заснована банком «Росія», який США називали «власним банком для високопоставлених російських чиновників». Власник компанії невідомий.

Хоча ім'я Владіміра Путіна не фігурує в жодному з документів, отримані дані свідчать, що «друзі президента» отримали мільйони, йдеться в розслідуванні. Шлях офшорного ланцюжка починається в Панамі, йде через Росію, Швейцарію та закінчується на Кіпрі, пишуть ICIJ.

Нагадаємо, у січні в Мінфіні США вперше звинуватили Путіна в корупції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.