Попри дію угоди про припинення вогню, війська Башара Асада за підтримки російської авіації розпочали наступ на сили опозиції на північному заході Сирії в середу, 2 березня. Про це повідомляє Сирійський центр з моніторингу за дотриманням прав людини.
За інформацією Центру, війська Асада намагаються вибити повстанців із однієї з панівних висот.
Представники опозиції повідомили, що напад на висоту Кабані в провінції Латакія підтриманий російськими повітряними ударами.
Висота Кабані відкриває доступ до обстрілу контрольованого опозицією міста Джіср аль-Шугур у сусідній провінції Ідліб та міста Гхаб Плаін, де минулорічний наступ повстанців був розцінений як зростаюча загроза для режиму Асада.
Нагадаємо, перша спроба проведення мирних перемовин з врегулювання конфлікту у Сирії зазнала невдачі через наростання інтенсивності російських авіаударів по опозиційним силам всупереч початку перемовин. Також і Генсек НАТО назвав дії Росії перешкодою у врегулюванні конфлікту в Сирії.
23 лютого стало відомо, що режим Асада та об'єднана опозиція погодились на припинення вогню у Сирії. Цього ж дня, російська авіація розбомбила табір своїх союзників, курдських бойовиків. Також 23 лютого представники режиму Асада оголосили про намір проведення консультацій із Росією щодо того, кого із опозиційних груп включати в угоду про припинення вогню, а кого – ні.
У свою чергу в Анкарі скептично поставилися до перспективи виконання угоди про перемир'я в Сирії. За словами турецького віце-прем'єра, призвести до провалу режиму припинення вогню може продовження російських авіаударів. 25 лютого сирійська опозиція висловила готовність до двотижневого перемир'я. 26 лютого стала відома ймовірна дата відновлення переговорів по Сирії.
І як повідомлялося, за лічені години до початку «режиму тиші» РФ завдала потужних авіаударів в районі Дамаска, на що поспішила відреагувати Туреччина. Проте в ніч з 26 на 27 лютого, опівночі за місцевим часом, у Сирії все ж розпочався режим припинення вогню.
28 лютого із Сирії надійшла суперечлива інформація про факти порушення «режиму тиші», на яку поспішили відреагувати у НАТО. Пізніше, США та Росія узгодили, як реагуватимуть на інформацію про факти порушення режиму припинення вогню.