За минулий рік в Україні знесли близько півтисячі пам'ятників Лєніну. Залишилося їх ще понад 1700. Ще на початку року історик Володимир В’ятрович сказав у коментарі Тиждень.ua, що у 2015-му до повалення Лєнінів має підключитися влада.
21 травня набули чинності закони, згідно з якими забороняється радянська символіка та засуджується комуністичний режим.
Тиждень.ua зібрав факти "делєнінізації" Донбасу від початку цього року.
11 березня пам’ятник "вождю" не встояв у Добропіллі на Донеччині.
Ще в листопаді 2014 жителі міста прикрасили пам'ятник Іллічу, який встановлений біля Палацу культури шахти "Добропільська", прапором України.
Після повалення монумент відвезли у тролейбусне депо.
Зазначимо, Добропілля контролюється українською владою.
16 квітня у Станиці Луганській, де проходить лінія розмежування з окупованою територією, Лєніна не знесли, але "українізували".
Спочатку активісти закрили обличчя пам'ятника хусткою і намотали прапор на руку. Але місцеві жителі з проросійськими настроями висловили категоричну позицію проти такої "прикраси". Тоді патріоти пішли на компроміс і просто залишили прапор в руці "вождя".
17 квітня в окупованому Новоазовську на Донеччині небайдужі громадяни вночі кувалдами пошкодили підготовлений до відкриття пам'ятник Владіміру Лєніну.
Окупанти збиралися урочисто відкрити пам'ятник, відновлений після того як місцеві мешканці знесли його торік.
Старий пам'ятник у Новоазовську знесли торік перед захопленням міста російськими військами у серпні.
Цього ж дня на головній площі Краматорська не встояв пам’ятник Лєніну. Пам'ятник скинули під час ходи "Краматорськ – Україна", в якій за оцінками міліції, взяли участь близько 1,5 тисячі осіб.
Хода присвячувалася річниці проукраїнського мітингу в захопленому бойовиками Краматорську, що відбувся 17 квітня 2014 року.
У ніч на 22 квітня , на день народження "вождя", тут знесли ще один пам'ятник Владіміру Лєніну, який стояв у старій частині міста. Активісти заявили, що таким чином «виконали закон про декомунізацію України».
2 травня у Луганській області у селі Передільське військовослужбовці батальйону «Айдар» скинули з постаменту ще одне погруддя Владіміру Лєніну.
21 травня у День вишиванки у Волновасі Донецької області пам'ятник Лєніну "одягнули" у вишиванку та шаровари.
23 травня у Кураховому на Донеччині Лєніна демонтували за рішенням міськради. Депутати ухвалили таке рішення одноголосно.
Лєнін у Слов’янську Донецької області має цілу історію "декомунізації".
11 січня Лєніна від демонтувальників "врятував" пенсіонер.
Близько 100 мешканців Слов’янська зібрались 11 січня на мітинг із метою демонтажу пам’ятника Лєніну, та їм це не вдалося.
Коли люди вирішили власноруч демонтувати пам’ятник, один із пенсіонерів став біля монумента і перегородив собою підхід до Лєніна.
Люди чекали, що військові батальйону «Січ» нададуть їм технічну допомогу для демонтажу. Однак батальйон проігнорував подію.
Противники пам’ятника вирішили продовжити збір підписів серед територіальної громади Слов’янська за демонтаж монумента.
10 травня біля Лєніна на віче зібралися близько 70 осіб. Вони закидали пам'ятник червоною фарбою.
Нарешті 3 червня "Правий сектор" демонтував Лєніна.
#Славянск. Неустановленные лица в военной форме похитили памятник #Ленин'у ))) Вебкамера тут http://t.co/cM8yZ4MI9y pic.twitter.com/yu0oyYvkXM
— Lugansk News Today (@LUGANSK_TODAY) 3 Червень 2015
Читайте також: Декомунізація в Україні: активісти випереджають владу