НОВИНИ

В’ятрович: У 2015-му до повалення Лєнінів має підключитися влада

За словами історика, тенденція до повалення пам’ятників комуністичного режиму продовжиться.

Повалення пам’ятників охопило фактично всі регіони, за винятком анексованих Росією і тих, які контролюються зараз терористами. Про це у коментарі Тиждень.ua заявив історик, директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович.

«Динаміка різна. У деяких регіонах вона розпочалася відразу у лютому 2014 року. В інших – укінці минулого року. Але ця тенденція по всій Україні, і вона продовжується», – заявив він.

«Я вважаю, що цього року поваленнями пам’ятників Лєніна візьме участь не тільки громадськість, а й влада. І цим кроком, який має посилити й нарешті поставити крапку у цих процесах має бути прийняття спеціального закону, яким  би заборонялася популяризація символів комуністичного минулого і зобов’язалися органи місцевого самоврядування до демонтажу пам’ятників діячів тоталітарного режиму», - повідомив В’ятрович.

За його словами, наразі у Раді зареєстрований законопроект про заборону популяризації комуністичної ідеології, авторами якого є Олександр Турчинов і Сергій Пашинський.

«Ми будемо доопрацьовувати цей законопроект, розширювати його компетенцію. Я сподіваюся, що він буде прийнятий і стане міцною законодавчою базою у позбавленні України комуністичних символів і топоніміки», - зазначив В’ятрович.

Як повідомлялось, за рік в Україні знесли близько півтисячі пам'ятників Лєніну. За рік в Україні демонтували 504 пам'ятники творцю тоталітарної системи СРСР. 

Водночас, в Україні залишається ще понад 1700 пам'ятників Леніну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.