Сепаратисти відмовляються звільняти будівлі на сході, поки стоїть Майдан. Проросійські активісти не звільнять захоплені ними адміністративні будівлі в Донецьку та інших містах області, поки демонстранти на Майдані не згорнуть свої намети. Про це заявив співголова самопроголошеної "донецької народної республіки" Денис Пушилін. Він також сказав, що звинувачує українську владу в невиконанні підписаних у Женеві домовленостей.
За словами Пушиліна, перш ніж говорити про компроміс, Київ "повинен звільнити захоплені будівлі, роззброїти незаконні формування – Нацгвардію і "Правий сектор", відпустити на свободу політичних в'язнів".
Стало відомо, що з Севастопольської бухти вийшли усі кораблі ВМС України. Зокрема, десантний корабель "Кіровоград", корвет "Вінниця", плавуча база "Золотоноша" та інші. Про це повідомила прес-служба в.о. президента.
Однак згодом з’явилася інформація, що в Севастополі та Донузлаві досі залишаються українські кораблі. Згідно з повідомленням, у Південній бухті Севастополя знаходиться підводний човен "Запоріжжя", доля якого поки що не визначена: човен потребує приблизно 5 млн доларів на закупівлю акумуляторної батареї та 1,5 млн доларів на ремонт торпедних апаратів. Крім того, "Запоріжжя" має несправну акустичну систему, що є перешкодою для занурювань.
Якщо човен залишиться Росії, то може використовуватись як плавуча зарядна станція, адже цього року в Севастополь мають зайти три російські дизельні підводні човни.
36 членів екіпажу "Запоріжжя" виїхали в Одесу, 57 – залишилися служити Росії.
Крім того, в Донузлаві на даний момент знаходяться великий десантний корабель "Костянтин Ольшанський", морський тральщик "Черкаси", протидиверсійний катер "Феодосія", а також артилерійські катери "Херсон" та "Добропілля".
Тим часом, Росія визнала посилення своєї військової присутності на кордоні з Україною. Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков в ефірі телеканалу "Росія 1". Він повідомив, що додатково до частин, які постійно дислокуються у західному регіоні Росії, через події в Україні до кордону з нею передислоковано додаткові сили. Дат передислокації, а також місць розташування російських військових, він не уточнив.
"Є війська у районі українського кордону. Одні війська дислоковані там на постійній основі. Інші – спрямовані для посилення, зважаючи на те, що відбувається у самій Україні – … країні, де тільки-но стався військовий переворот", – заявив Пєсков.
За його словами, таким чином Росія вживає "запобіжні заходи в плані забезпечення своєї безпеки". Пєсков також наголосив, що Росія є суверенною державою, а тому вільна в ухваленні рішень, де й у якій кількості можуть бути дислоковані її війська на її території.
Водночас прес-секретар Путіна запевнив, що на сході України немає жодної присутності збройних сил РФ.
У Криму прапор України на будівлі Меджлісу в Сімферополі наробив переполоху і став причиною візиту до будівлі представників місцевої поліції. Про це повідомив член Меджлісу, голова громадського Фонду «Крим» Різа Шевкієв.
Він пояснив так званим правоохоронцям, що сам є громадянином України, а будівля належить громадській організації, тому причини претензій йому не зрозумілі.
У свою чергу, силовики повідомили, що причиною візиту став телефонний дзвінок від «небайдужих громадян», і сказали, що повинні скласти протокол. Також вони попередили про те, що прапор нібито може стати причиною для різних провокацій і нападів на будівлю.
"Стежити за порядком і карати провокаторів – це завдання поліції. У тому, що вивішений прапор, немає порушення ані законів України, ані законів Росії. А якщо будуть провокації, то їх запобігання і покарання винних – це завдання правоохоронних органів", – відповів Шевкієв.
Крім того, в суботу до Криму вперше після анексії півострова приїхав лідер кримських татар Мустафа Джемілєв. Перед в'їздом на півострів у кортежу Джемілєва, в якому також перебував глава Меджлісу Рефат Чубаров, виникли труднощі із перетином кордону. Російські прикордонники не пропускали Джемілєва, тому що його прізвище, буцімто, було включене до списку нев'їзних громадян на територію Криму. Зрештою, як повідомив Джемілєв, після "дзвінка з Москви", їх кортеж пропустили.
Рінат Ахметов вирішив підтримати єдність України. Про це повідомили джерела Тиждень.ua.
Згідно з повідомленням, олігарх минулої ночі (18 квітня) провів нараду зі своїми соратниками, під час якої і було прийнято рішення щодо підтримки територіальної цілісності України.
Водночас, джерела не уточнили, коли саме Ахметов може виступити із відповідною заявою.
Також стало відомо, що США хочуть допомогти Україні з поверненням вкрадених активів. Адміністрація США має намір допомогти Україні в боротьбі з корупцією, а також у пошуках і поверненні на батьківщину викрадених активів. Про це повідомила офіційний представник Ради національної безпеки при Білому домі Кейтлін Хейден
Хейден зазначила, що у цих цілях в Україну направлена група фахівців мінфіну, мін'юсту і ФБР США.
Їх завдання, за її словами, полягає в тому, щоб "консультувати український уряд з приводу того, як проводити розслідування і збирати докази, необхідні для повернення вкрадених активів з-за кордону".
Крім того, повідомила Хейден, 29-30 квітня влада США і Великобританії спільно скличе "багатосторонню зустріч" за участю "українських офіційних осіб та їх колег з країн з провідними фінансовими центрами" для "координації зусиль з виявлення вкрадених активів".