НОВИНИ

У НАТО пояснили росіянам, що біля кордонів РФ військових не буде

У НАТО категорично відкидають претензії російського оборонного відомства щодо нібито планів розгортання великих військових контингентів біля кордонів із Росією. Про це сказав заступник генсекретаря НАТО Александр Вершбоу в середу на своїй сторінці у "Твіттері".

"Я повністю відкидаю претензії заступника міністра оборони (Анатолія) Антонова про те, що НАТО планує розгорнути великий військовий контингент неподалік кордону Росії", - відреагував він на відповідний коментар російського представника оборонного відомства.

Водночас він звернувся безпосередньо до Антонова: "Анатолію, правда полягає в тому, що Росія розмістила близько 40 000 бойових військ на кордоні з Україною і сусідами НАТО".

У зв'язку з цим Вершбоу висловився за те, щоб Росія зробила "правильні кроки для відновлення довіри, поклала край дестабілізації України та привела свої дії у відповідність до міжнародних зобов'язань".

Водночас він констатував, що "будь-яке посилення НАТО повністю відповідає засадничому акту НАТО-Росія, який Росія грубо порушує".

"Основним завданням НАТО є колективна оборона. Ми вживаємо законних заходів, щоб мати справу з нестабільністю, створеною незаконними діями Росії", - наголосив Вершбоу.

Як повідомлялось, минулого тижня НАТО призупинило співпрацю з Росією через анексію Криму. 1 квітня НАТО призупинило практичне цивільне та військове співробітництво з Росією, обіцяючи надати допомогу Україні.

Нагадаємо, раніше головнокомандувач сил НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав сказав, що Росія має всі необхідні сили на українському кордоні, які потрібні, якщо вона вирішить почати вторгнення в країну. За його словами, Росія може досягти своєї мети через три-п’ять днів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.