13 січня у Сєвєродонецьку пройде фестиваль "Донбас вертеп-фест" за участі харківського відділу Української академії лідерства, Пласту в Харкові, Благодійного фонду Сергія Жадана та парку активного відпочинку Fiesta.
Вертепні вистави пройдуть у ряді адміністративних будівель, паралельно ж відбуватиметься футбольний турнір між пластунами Харкова та Сєвєродонецька, командою Української академії лідерства та літературною збірною України. О 18:00 у міській публічній бібліотеці розпочнеться літературний вечір за участі Сергія Жадана, Сергія Рожка, Івана Сеніна, Сергія Науменка, Олександра Кудя.
Зауважимо, вертепні вистави з’явилися в Україні в першій половині 17 століття та поширилися по всій країні. Перша документальна згадка про Вертеп належить до 1667. Це явище цілковито самобутнє, національне. Вертеп являв собою поєднання релігійної християнської різдвяної драми й світської гри, елементів усної народно-поетичної творчості. Сценарії вертепу записували, запам'ятовували і передавали з покоління в покоління, а так як вони були засновані на реальних історіях з побуту українців, за допомогою вертепу ми отримали безцінну інформацію про життя наших пращурів.
14 січня у Львові в галереї "Зелена канапа" відбудеться відкриття виставки Владислава Шерешевського "Місця".
Тема виставки – зображення реальних пейзажів з існуючих локацій, які надихнули художника на їх змалювання. Як підкреслюють організатори, хоч всі вони й написані у 2019 році в останні осінні місяці, коли природа тьмяніє, завмирає – у роботах Шерешевського, навпаки, вирує розмаїття кольорів.
- Читайте також: Вихід із тісняви
"Художник сміливо експериментує з новим для класичного живопису матеріалом – акриловою фарбою, відкриває для себе її можливості. У своїх роботах він змушує глядача уважніше придивлятися до кожного міліметра полотна і, роздивившись, стає зрозуміло, що там нема ані зайвого, ані випадкового", – йдеться в анонсі події.
Відкриття виставки пройде за участі автора.
16 січня у Дніпрі у галереї "Артсвіт" відбудеться лекція і виставка "Сучасні українські художні фотокниги".
Засновник і куратор "Kyiv Photo Book", першого і єдиного в Україні фестивалю фотокниг, Дмитро Кракович розповість про історію видання фотокниг в Україні, починаючи з радянських часів, і презентує сучасні українські художні фотокниги.
- Читайте також: Голоси зі Сходу
Незважаючи на те, що у вітчизняних книжкових магазинах знайти художні і документальні фотокниги (фотоальбоми) важко, видається їх в Україні не так мало. Вони представлені на найвідоміших європейських фотофестивалях, але мало відомі в країні. А побачити їх можна в рідкісних магазинах, галереях або на сайтах видавців.
Під час лекції буде невелика виставка українських фотокниг і зарубіжних фотокниг з колекції фестивалю, всі з яких можна буде дивитися і гортати.
17 січня у Музеї історії Києва відкриється виставка "Київ: зона сутінок", під час якої буде нагода побачити твори живопису і графіки з колекції музею, які рідко експонуються.
"У місті не буває цілковитої темряви. Сутінки, присмерк, світло ліхтарів, блимання вікон, місячне сяйво, підсвітка пам'яток архітектури – і звичний краєвид стає химерним, а кожна тінь живою. Сутінки – це настрій, найкраща атмосфера для мрій, романтичних прогулянок та філософських роздумів", – зазначають організатори.
На відкритті виставки усі охочі матимуть нагоду прослухати кураторську екскурсію та взяти участь у міні-квесті "Знайди кота".
18 січня у Києві в арт-галереї "Мануфактура" відбудеться відкриття виставки абстрактного живопису "Inspiration" Тетяни Шуляк.
"Її картини про емоції, що втілюються в кольори.Це можуть бути мрії про далекі мандрівки, як "Таїна Магрібу" чи особливий стан щастя у похмурий зимовий день, як "Чай з м`ятою смакує взимку". Кожна її картина породжує свої асоціації, свій настрій", – йдеться в описі експозиції.
- Читайте також: Дипломатія в наметах
Тетяна Шуляк – учасниця численних Всеукраїнських та міжнародних виставок, пленерів та симпозіумів. Роботи художниці знаходяться в приватних колекціях в США, Канаді, Німеччині, Швеції, Данії, Японії, Іспанії, Норвегії,Австралії,Китаї.
Виставка триватиме до 20 березня.