Події 11 квітня: США ввели санкції проти кримських сепаратистів, у Донецьку через викид метану в шахті загинуло семеро гірників

12 Квітня 2014, 00:19

У п'ятницю, 11 квітня, Міністерство фінансів США оголосило про санкції щодо семи кримських сепаратистів та газової компанії "Чорноморнафтогаз".

Санкції запроваджені у зв'язку з приєднанням Криму до Росії.

Повідомляється, що цей крок є третім раундом санкції США проти РФ та представників невизнаної влади Криму через кризу в Україні та конфлікт на півострові.

Ідеться про санкції щодо відстороненого Києвом керівника спецслужб Криму Петра Зими, самопроголошеного керівника Севастополя Олексія Чалого, заступника голови Верховної Ради Криму Рустама Теміргалієва, радника спікера кримського парламенту Юрія Жеребцова, голови комісії з проведення кримського «референдуму» 16 березня Михайла Малишева, голови аналогічної комісії в Севастополі Валерія Медведєва та колишнього голови Верховної Ради Криму Сергія Цекова.

Санкції передбачають заморожування будь-яких активів вказаних осіб на території США. Крім того, заборонені фінансові операції цих осіб з громадянами США або з участю Сполучених Штатів.

У шахті в Донецьку стався викид метану. Загинуло семеро гірників. Вибух стався рано вранці 11 квітня на шахті імені Скочинського під час проведення бурових робіт. Стався викид метану. 

Цю інформацію підтвердив спікер Олексадр Турчинов на початку засідання парламенту.

Згодом міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан з трибуни Верховної Ради повідомив, що трагічний випадок стався через нехтування правилами техніки безпеки. Наразі відбувається розслідування.

Кабінет міністрів ухвалив рішення виділити 1 мільйон 150 тисяч гривень родинам постраждалих та загиблих на шахті імені Скочинського в Донецьку. Про це повідомив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на терміновому засіданні уряду у п'ятницю ввечері.

"Постраждалому кожному по 50 тисяч гривень і за кожного члена сім’ї, який загинув по 100 тисяч гривень", – сказав він.

Яценюк також звернувся до ГПУ та до глави МВС провести перевірку та встановити винних у смерті шахтарів.

У зв'язку з аварією на шахті імені Скочинського, в Донецькій області 12 та 13 квітня оголошені днями жалоби.

У МЗС України заявили, що Росія сьогодні шукає наступну жертву для анексії, тому навіть найближчі союзники Росії не можуть бути впевнені, що Москва не зазіхне на їхню територію. Про це на брифінгу в п'ятницю у Києві сказав директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

«Анексувавши Крим, Росія сьогодні перебуває у пошуку наступної жертви, свідченням чому є заяви окремих російських чиновників з територіальними претензіями до Казахстану», – зазначив він.

«На жаль, навіть найближчі союзники Москви не можуть бути впевнені, що завтра Москві не захочеться поласувати частиною їхньої території», – наголосив Перебийніс.

Він відзначив, що на сьогодні практично всі міжнародні організації засудили військові дії Росії проти України та анексію Криму. Однак, за його словами, Росія, будучи ізольованою у світі, продовжує ігнорувати оцінки світової спільноти та рішення впливових міжнародних інституцій.

"Росія демонструє всьому світові своє зневажливе ставлення до системи міжнародних відносин, діючи за принципом "коли нам рішення вигідні, ми їх визнаємо, коли ні – його для нас не існує", – наголосив Перебийніс.

Натомість, як зазначив Перебийніс, РФ "вперто намагається замилити очі світові", аргументуючи свої дії сфальсифікованими даними волевиявлення населення Кримського півострова.

Україна готується до подачі позову до Стокгольмського арбітражного суду за контрактом між НАК "Нафтогаз України " і АТ "Газпром". Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан з трибуни парламенту в п'ятницю.

"Коли уряд планує подавати до арбітражу щодо скасування угоди між Газпромом і Нафтогазом? Ця робота ведеться з першого дня моєї появи на посаді (міністра – Ред.). Ми сьогодні ґрунтовно підходимо до підготовки відповідних документів і перегляду тих невигідних умов, які зараз є в договорі між  Нафтогазом  і  Газпромом від 2009 року", – сказав він.

Продан додав, що до зазначеної роботи залучаються юристи з досвідом судових тяжб з  Газпромом.

"Ми залучаємо міжнародних юристів, які мають досвід роботи з компаніями, які подавали вимоги до суду Стокгольма до Газпрому. Ці питання не доходили до арбітражу, але мирними угодами Газпром врегулював ці питання з європейськими країнами", – резюмував він.

На думку Продана, існуюча ціна російського газу для України є несправедливою і політичною.

Нагадаємо, глава "Газпрому" Олександр Міллєр заявив, що ціна на газ для України після скасування пільг складе $485 за 1 тис. куб. м газу. Україна вважає таку ціну неприйнятною.

Міллер 3 квітня назвав суму боргу України перед російською компанією – 2,2 млрд доларів. На 1 квітня борг становив 1,7 млрд доларів.

Україна і НАТО спільно розробили план посилених заходів з врегулювання кризових ситуацій, пов'язаних із захистом об'єктів критичної інфраструктури та захистом цивільного населення в умовах можливого подальшого погіршення безпекової ситуації в окремих регіонах України. Про це йдеться в повідомленні прес-служби МЗС України.

За рішенням Північноатлантичної ради НАТО у відповідь на звернення України з 5 по 8 квітня 2014 р. в Україні провела роботу група консультативної підтримки НАТО з питань захисту критичної інфраструктури і захисту цивільного населення в надзвичайних ситуаціях.

У повідомленні наголошується, що взаємодію України з НАТО у сфері планування на випадок кризових ситуацій буде продовжено і надалі.

Як повідомлялося, британський бригадний генерал Ґері Дікен заявив на брифінгу у військовому штаб альянсу на півдні Франції, що НАТО фіксує російські війська у більш як ста різних місцевостях, розташованих поблизу кордону України. Він також додав, що ці сили в разі отримання наказу готові рухатися швидко і являють собою «реальну загрозу» для України. 

Згодом були оприлюднені фотодокази.

Тим часом, Росія заперечує ці звинувачення. Державне агентство «РИА Новости» у відповідь цитує неназваного чиновника Генерального штабу Збройних сил Росії, який стверджує, що ці фотографії зроблені в серпні 2013 під час навчань неподалік кордону.

Виявилося, що Росія не бачить підстав видавати Україні Януковича. Генеральний прокурор Росії Юрій Чайка заявив, що не бачить підстав для видачі Україні Віктора Януковича. Про це він сказав журналістам у Сімферополі.

"Ми не бачимо підстав для його видачі", – сказав генпрокурор РФ, додавши, що «за нашими даними, він не вчинив ніяких злочинів».

Чайка зазначив , що російська сторона як і раніше вважає Януковича легітимним президентом.

"Віктор Янукович – повноцінний легітимний президент. А та влада, яка сьогодні в Києві , вона прийшла в результаті збройного перевороту. Я це кажу як юрист" , – сказав російський генпрокурор.

Тим часом, за його словами, є "маса питань до нової влади" в Україні. " Здійснено цілий букет злочинів і їх треба розслідувати", – заявив генпрокурор РФ.

Міністр охорони здоров'я Олег Мусій заперечив інформацію про 780 загиблих на Майдані. Мусій, який був керівником медичної служби Майдану, спростував поширену напередодні медиками-волонтерами інформацію про 780 загиблих на Майдані. Про це йдеться у повідомленні прес-служби МОЗу.

У повідомленні зазначається, що станом на 11 квітня 2014 з 30 листопада 2013 року, загинуло та померло 105 осіб (з них – 94 людини під час зіткнень по вулиці Інститутській), зараз на лікуванні у закладах охорони здоров'я перебуває 102 людини.

"Міністерство охорони здоров'я України в особі міністра Олега Мусія, в минулому керівника медичної служби Майдану, через руки якого фактично пройшли майже всі загиблі під час зіткнень в центрі Києва, підтверджує офіційну статистику і заявляє, що подібні повідомлення в ЗМІ не відповідають дійсності і мають відверто провокаційний характер" – йдеться в повідомленні.

На переконання Мусія, в умовах інформаційної війни з Російською Федерацією, подібні повідомлення можна розцінювати замовленими спецслужбами і дезорієнтуючими світову спільноту про реальний стан нової політичної та економічної системи України, зокрема, про національну систему охорони здоров'я.

"Міністр охорони здоров'я закликає українські медіа утримуватися від оприлюднення ворожих повідомлень, що загрожують національній безпеці України", – йдеться в повідомленні.

Як раніше повідомлялося, волонтер-медик Анастасія Поліщук 10 квітня заявила, що кількість загиблих під час протистояння на Майдані Незалежності в Києві сягає 780 людей.

СБУ заборонила в'їзд в Україну більше 100 громадянам РФ. Про це Служба безпеки України повідомила народному депутату Олександру Бригинцю у відповідь на його звернення щодо заборони в’їзду на територію України керівництву Російської Федерації та депутатам Ради Федерації РФ, повідомляє прес-служба депутата.

«Серед тих, кому заборонений в’їзд в Україну: помічник Путіна Глазьєв, віце-спікер Держдуми РФ Жириновський, член комітету Держдуми РФ з питань оборони та довірена особа президента РФ Водолацький та інші високопосадовці РФ, які причетні до його ухвалення (рішення Путіна щодо анексії Криму – ред.)», – розповів Бригинець.

За словами СБУ, прийняти рішення про заборону в’їзду в Україну Президенту РФ Путіну та всім депутатам Ради Федерації на даний час вважається передчасним, оскільки воно потребує додаткового опрацювання, зокрема на засіданні РНБО, МЗС та Верховної Ради.

Тим часом, Генпрокуратура відкрила 145 кримінальних проваджень стосовно сепаратистів. Про це заявив виконуючий обов'язки генерального прокурора Олег Махніцький під час зустрічі з генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом, передає прес-служба ГПУ.

За даними прес-служби, викрито 53 особи, яким оголошено про підозру у вчиненні вищевказаних злочинів.

Махніцький також зазначив, що істотною внутрішньополітичною загрозою разом з сепаратизмом є корупція, без подолання якої неможливо провести заплановані реформи і відновити цивілізовані принципи функціонування держави.

"Тому нами вживаються всі можливі заходи до викорінення і недопущення надалі корупційних діянь працівників правоохоронних органів, судової гілки влади та інших державних органів", – зазначив  генпрокуратур.

За його словами, сьогодні органи прокуратури повинні дати належну правову оцінку діям колишнього керівництва держави, яке фактично привело Україну до фінансової катастрофи.

Також 11 квітня стало відомо, що переговори між Україною, США, ЄС та Росією відбудуться 17 квітня у Женеві (Швейцарія).

Як повідомила речник Держдепу США Джен Псакі, Держсекретар США Джон Керрі буде присутній на зустрічі, щоб "продовжувати зусилля, які спрямовані на деескалацію ситуації в Україні і знайти подальший дипломатичне шлях".

Позначки:

читати ще