«Наше особливе занепокоєння викликає той факт, що владою РФ на анексованій території АРК запроваджуються додаткові обмеження у сфері волевиявлення громадян та свободи слова», – сказав Перебийніс.
Він нагадав, що 9 травня цього року вводиться в дію стаття Кримінального кодексу РФ, відповідно до якої публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ, караються штрафом у розмірі до 300 тисяч рублів або в розмірі заробітної плати чи іншого доходу засудженого за період до 2 років, або обов'язковими роботами на строк до 300 годин, або позбавленням волі терміном до 3 років.
Також, за словами Перебийноса, ті ж самі діяння, вчинені з використанням засобів масової інформації, в тому чисті ІТ-мереж, караються обов'язковими роботами на строк до 480 годин або позбавленням волі до 5 років.
«Не важко уявити, що ці норми будуть активно застосовуватися проти громадян України, в тому числі кримських татар, які не сприймають анексію Криму і виступають проти російської окупації», – сказав Перебийніс.
Він зазначив, що Україна уважно стежить за ситуацією з порушенням основоположних прав людини в Криму і закликає до цього все міжнародне співтовариство.
Як повідомлялося, останнім часом Крим перетворюється на територію, де знищуються права журналістів. Так, з початку російської окупації півострова там зафіксовано щонайменше 62 випадки грубих порушень свободи слова.
Читайте також: Кремль зміцнює "імперію" полюванням на "відьом"