18 березня стало відомо, що членство Росії в G8 призупинено. Про це повідомив міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус. Він заявив, що Росія зараз повністю ізольована, а дії східного сусіда України викликали негативну реакцію ЄС, США та Японії.
Фабіус звернув увагу, що навіть Китай під час голосування в ООН утримався, хоча зазвичай голосує разом з Росією. Міністр також зазначив, що зараз членство Росії в G8 призупинено, а подальші дії будуть залежати від поведінки влади країни.
Тим часом Владімір Путін, Сергій Аксьонов підписали "договір між РФ і Республікою Крим про прийняття в Російську Федерацію Республіки Крим та утворення в складі РФ нових суб'єктів". Крім того, Путін наказав ратифікувати входження Криму у склад Російської Федерації.
Цьго ж дня Японія запровадила перші санкції проти РФ. Так, офіційний Токіо призупив переговори з Москвою про пом'якшення візового режиму.
Голова МЗС Японії Фуміо Кисида заявив: "У відповідь на останні події наша країна припиняє обговорення пом'якшення візового режиму з Росією".
"Сумно, але схвалення Росією незалежності Криму порушує єдність і суверенітет України, а також її територіальну цілісність" , – заявив він, і додав, що "Японія не може закривати очі на спроби змінити статус-кво спираючиcь на силу".
Крім того, за його словами, уряд Японії прийняв рішення заморозити переговори з Росією про інвестиції, гарантії використання космічного простору у мирних цілях, а також про запобігання військової активності, що представляє загрозу.
Між тим, українське МЗС виступило із заявою, у якій зазначило, що підписання так званої угоди про приєднання Криму до РФ і відповідний виступ російського президента не має нічого спільного ні з правом, ні з демократією, ні зі здоровим глуздом.
Також Міністерство закордонних справ України викликало тимчасового повіреного у справах Росії в Україні Воробйова і вручило йому ноту-протест.
Водночас, президенти Ради ЄС Херман Ван Ромпей та Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу виступили із спільною заявою, в якій констатували, що ЄС не визнає анексію Криму до Росії.
Із подібною заявою виступила і Парламентська асамблея Ради Європи.
Водночас, Білий дім заявив, що такі дії РФ "матимуть наслідки".
У вівторок перший віце-прем'єр України Віталій Ярема повідомив, що Україна посилила прикордонний режим на кордонах Криму і в Херсонській області, щоб не допустити в країну сепаратистів. Перший віце-прем'єр також додав, що набір бійців у Національну гвардію продовжується, і вони пройдуть відповідну підготовку найближчим часом.
18 березня у Сімферополі російські окупанти із застосуванням зброї почали штурм фотограмметричного центру управління центрального військово-топографічного та навігаційного ГУ ЗСУ. Під час атаки загинув український військовослужбовець, ще двоє поранені.
У відповідь на це Міністерство оборони України дозволило військовим використовувати зброю.
А прем'єр Арсеній Яценюк заявив, що конфлікт з РФ перейшов із політичної у воєнну стадію.