"У відповідь на останні події наша країна припиняє обговорення пом'якшення візового режиму з Росією", – повідомив міністр.
"Сумно, але схвалення Росією незалежності Криму порушує єдність і суверенітет України, а також її територіальну цілісність" , – заявив він, і додав, що "Японія не може закривати очі на спроби змінити статус-кво спираючиcь на силу".
Крім того, за його словами, уряд Японії прийняв рішення заморозити переговори з Росією про інвестиції, гарантії використання космічного простору у мирних цілях, а також про запобігання військової активності, що представляє загрозу.
Водночас, за словами міністра економіки Японії Тосиміцу Мотегі, запланований на середу форум з інвестицій в Росії відбудеться згідно з планом у Токіо.
Міністр додав, що японська сторона буде уважно стежити за тим , як політична обстановка може вплинути на японські закупівлі російських нафти і газу.
Як повідомлялося, раніше США офіційно ввели санкції проти російських чиновників, причетних до загострення політичної ситуації в Україні, сепаратистів Криму та Віктора Януковича та кума Владі міра Путіна Віктора Медведчука.
Рада з питань закордонних справ Європейського союзу також затвердила санкції у вигляді заборони на в'їзд і заморожування активів 21 чиновника Росії та України.
Канада також ввела санкції щодо семи російських і трьох кримських посадовців, які "несуть політичну відповідальність за кризу" в Україні. Зокрема, у списку фігурує віце-прем'єр уряду РФ Дмітрій Рогозін, самопроголошений прем'єр Криму Сергій Аксьонов і спікер розпущеного кримського парламенту Володимир Константинов.