"Зміст та ультимативність заяви підтверджують, що Російська Федерація керується логікою агресора", – йдеться у заяві.
"Пропозиції російської сторони сповнені міжнародно-правовим нігілізмом і зневагою до міжнародного права та прямо суперечать закріпленому у ст. 2 Статуту ООН принципу невтручання у внутрішні справи", – наголосили в МЗС, зазначивши, що відповідно до згаданого принципу, кожна держава самостійно визначає форму правління, державного устрою, політичного режиму тощо.
"Російська вимога визнати право Криму самостійно визначити свою долю є нічим іншим, аніж черговою спробою підігнати хитке правове підґрунтя під здійснення акту агресії проти України відповідно до визначень Резолюції Генеральної Асамблеї ООН №3314 (ХХІХ) від 14.12.1974 р.", – зазначили в МЗС.
"Дії Росії суперечать принципу територіальної цілісності нашої держави та іншим фундаментальним нормам міжнародного права, Статуту ООН, Заключному акту НБСЄ, Декларації про принципи міжнародного права 1970 року", – зауважується у заяві.
"Запропоновані ідеї відображають повністю неприйнятний підхід – перекроїти кордони України, позбавити її суверенного права на внутрішню і зовнішню політику та підірвати основи системи міжнародних відносин у повоєнній, посткомуністичній і пострадянській Європі", – вважають у відомстві.
"Україна відкрита для переговорів про врегулювання становища в Криму. Але такі перемовини можуть відбуватися лише за повноцінної участі України та на основі поваги до принципів територіальної цілісності та невтручання у внутрішні справи нашої держави", – підкреслили в МЗС.
Як повідомлялось, сьогодні МЗС РФ оприлюднило заяву щодо врегулювання "кризи" в Україні. Зокрема, Росія закликає США та ЄС створити "Групу підтримки України" для її федералізації, визнання «референдуму» в Криму і надання російській мові державного статусу.
Українське МЗС у відповідь зазначило, що вважає такі заяви неприйнятними.
Раніше проект цієї заяви для підписання американській стороні передав на переговорах у Лондоні глава МЗС РФ Сєргєй Лавров держсекретарю США Джону Керрі.