Політолог: “український план” Путіна вже наштовхнувся на серйозні проблеми

3 Березня 2014, 12:02

«Щоб уникнути війни з Росією, треба, по-перше, не давати навіть віртуально-теоретичних підстав для російських планів військового вторгнення. Це означає – зміцнювати обороноздатність, проводити мобілізаційні заходи, але тільки в оборонному і миролюбному ключі. І взагалі викреслити і зі свідомості, і з публічної риторики навіть теоретичну можливість війни з РФ», – зазначив він.

«По-друге, треба зробити ставку на національну єдність. Сьогодні потрібно, щоб на повну потугу діяв державотворчий трикутник: великий бізнес, влада, суспільство. По-третє, мобілізовувати суспільство, особливо в східній і південній Україні на захист територіальної цілісності і національної єдності. Більш масові демонстрації за єдність вибивають козир, який використовує Росія для того, щоби втручатися у внутрішні справи України на території південних і східних територій», – вважає політолог.

Водночас експерт вважає, що Криму потрібно дати настільки широку автономію, наскільки він до цього готовий.

«Дизайн держави і державності може бути інший, Крим може бути з розширеною автономією, але в рамках української державності. Щодо інших регіонів, то також потрібна децентралізація влади, розширення їхніх повноважень і ставка на розвиток місцевих органів самоврядування. Більше низової місцевої демократії – це те, в чому сьогодні зацікавлені і громадяни Півдня і Сходу України. Це також виб’є аргументи у Росії для того, щоб нібито захищати громадян південних і східних регіонів», – зазначив політолог.

Він зауважує, що план Путіна вже наштовхнувся на серйозні проблеми для реалізації.

«Великої підтримки з боку проросійських груп він не отримує. І чим більше в Україні буде місцевої низової демократії, правової захищеності населення, тим менше буде тих, хто захоче «путінської» опіки», – додав Карасьов.

Що стосується міжнародних методів впливу на РФ, то на думку експерта, Україні не варто зараз поспіхом вступати в НАТО, як пропонують окремі політики.

«Будь-які військові рішення нічого не дадуть. НАТО нас захищати військовими методами не буде. Більше того, якщо воно ввело би війська у західну частину України, це дало би можливість Путіну вводити війська в східну, тобто сформувалися би дві окупаційні зони. Розмови про вступ до НАТО ще більше підлиють масла в вогонь і додадуть Путіну ще більше козирів, щоб «розігрувати» Україну в своїх відносинах із Заходом», – переконаний Карасьов.

Нагадаємо, рішення Ради Федерації щодо введення російських Збройних Сил РФ на територію Криму засудив весь світ.

Зокрема, НАТО після засідання, присвяченого ситуації в Україні, засудило посилення військових дій Росії в Криму та висловило велику стурбованість щодо рішення Ради Федерації РФ про використання збройних сил Росії на території України.

Після розмови з канцлером Німеччини Анґелою Меркель Путін погодився створити групу з розслідування ситуації в Криму під егідою ОБСЄ.

Згодом Меркель, як повідомляє The New York Times, під час телефонної розмови із президентом США Бараком Обамою повідомила, що Путін перебуває в іншому світі.

Між тим, держсекретар США Джон Керрі повідомив, що вилітає в Україну для проведення переговорів.