«Я написав 21 звернення Захарченку. І він цинічно продовжує мені відповідати, що службове розслідування ще не завершене», – зазначив депутат.
Москаль вважає, що єдиним способом тиску на українську владу, щоб покарати винних у силовому розгоні Євромайдану повинні стати масові звернення в Євросуд з прав людини.
«Наразі скаргу подав лише один українець – Ігор Сіренко. Якби це було масово… Я вже написав, що готовий виступити свідком у цій справі і надати Євросуду всі матеріали, котрі нині самостійно збираю. Вже налічується близько 20 томів», – зазначив він.
Разом з тим, опозиція, за словами Москаля, підготувала список з 12 українських високопосадовців, який планують розіслати керівництву всіх країн ЄС з проханням ввести стосовно цих осіб персональні санкції: заборонити в’їзд і заблокувати рахунки.
Що стосується рішення судів про закриття справи проти фігурантів справи про розгін Євромайдану Москаль зазначив:
«Рішення суду було очікуваним. Ні Попов, ні Сівкович не мали відношення до міліції. За такою логікою можна було кого завгодно звинуватити… Міліція чітко підпорядкована міністру внутрішніх справ. А ці люди були призначені винними, а не встановлені. Це було інформаційним способом для пониження градусу громадського незадоволення в суспільстві».
Нагадаємо, близько 4-ї годин ранку 30 листопада минулого року бійці спецпідрозділу "Беркут" жорстоко розігнали людей з майдану Незалежності, що виступали проти призупинення євроінтеграції. Кадри з розгоном Євромайдану шокували українців і світову громадськість. 30 листопада обурені українці почали збиратися на Михайлівській площі. Акції протесту тривають досі.
14 грудня під час брифінгу генпрокурор Віктор Пшонка заявив: за розгін Євромайдану покарають заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича, начальника київської міліції Валерія Коряка і голову Київської міської держадміністрації Олександра Попова. Президент Віктор Янукович підписав указ про відсторонення всіх трьох на час проведення розслідування.
20 грудня в Раді генпрокурор Віктор Пшонка заявив, що слідство поки не встановило, хто віддавав наказ розганяти Євромайдан у ніч на 30 листопада і чи був такий наказ.
Вже 8 січня стало відомо, що Генпрокуратура знайшла четвертого підозрюваного у розгоні Євромайдану. За інформацією ГПУ, ним виявився начальник одного з управлінь ГУ МВС України в Києві. Водночас, ім'я підозрюваного не озвучували.
А 12 лютого стало відомо, що 7 лютого Печерський райсуд закрив кримінальне провадження щодо розгону Євромайдану 30 листопада. Прокуратура Києва це підтвердила, пояснивши, що це рішення було ухвалено судами на підставі закону про амністію.
Водночас представник Януковича у Раді Юрій Мірошниченко пояснив закриття цього кримінального провадження тим, що фігуранти справи не приймали рішень про тортури, викрадання і вбивства людей.