Азаров запевняє, що після переговорів у Москві Україна не потребує кредиту МВФ

20 Грудня 2013, 22:06

"По-перше, у нас немає необхідності звертатися по кредит до Міжнародного валютного фонду. По-друге, у нас з'явилася сильна позиція для переговорів з ними. Подивимося, як підуть переговори", – заявив Азаров.

Водночас, прем'єр зауважив – якщо фонд пом'якшить умови надання коштів, то переговори про продовження співпраці продовжать.

Крім того, Азаров наголосив, що після домовленостей, досягнутих у Москві, МВФ не має підстав для підвищення тарифів.

"Ми сказали представникам МВФ – ми готові з вами працювати, приходьте, ми будемо з вами розмовляти, доводити. У нас ціна на газ інша. Які у вас зараз підстави для підвищення тарифів?", – сказав Азаров.

Також прем'єр наголосив, що в Україні і надалі триватимуть роботи із запровадження енергозбереження.

"З 1 січня ми отримуватимемо газ за новою ціною. У нас виникла ейфорія – газ подешевшав, можемо його спалювати й надалі! Я зібрав усіх і закликав їх продовжувати роботи зі зменшення його (газу) споживання", – запевнив Азаров.

Як відомо, Україна намагалася відновити кредитування Міжнародного валютного фонду на суму $15 млрд.  Однією з ключових умов для отримання Україною фінансової допомоги Міжнародного валютного фонду було підвищення тарифів на газ для населення.

Янукович назвав умови МВФ неприйнятними. 

Нагадаємо, 17 грудня Віктор Янукович домовився з Владіміром Путіним про надання Росією кредиту Україні в $15 млрд.

Опозиція вважає, що Янукович дозволив Росії поглинути українську економіку.

Експерти вважають, що угода про надання Україні урядом Росії 15 млрд дол. в обмін на державні боргові папери не вирішує економічних проблем України, спричиняє збільшення державного боргу України і концентрацію його значної частини в руках одного кредитора, що, своє чергою, ставить під загрозу національну безпеку.

Залучення російських фінансових ресурсів також позбавляє українську владу мотивації проводити подальші переговори з поки що найбільшим кредитором країни – Міжнародним валютним фондом. Для багатьох іноземних інвесторів співпраця офіційного Києва з МВФ була важливим знаком збереження здорової економічної політики країни.

Згодом у своєму аналізі української економіки, Міжнародний валютний фонд висловив переконання, що всупереч зусиллям з підтримання макроекономічної стабільності, політика українського уряду призвела до створення внутрішніх і зовнішніх дисбалансів, що сприяли поглибленню рецесії в країні.