НОВИНИ

МВФ пропонує підвищити тарифи на газ для українців на 40% для отримання кредиту

Однією з ключових умов для отримання Україною фінансової допомоги Міжнародного валютного фонду є підвищення тарифів на газ для населення на 40%. Про це йдеться в проекті Меморандуму про економічну та фінансову політику між Україною і МВФ, текст якого є у розпорядженні ZN.UA.

Підвищення тарифів - це один з ключових елементів оздоровлення державних фінансів, стан яких експерти МВФ оцінюють з урахуванням і фінансового стану НАК "Нафтогаз України" (а також обсягів держгарантій, які пропонується обмежити 8 млрд грн).

Розробка графіка підвищення тарифів (як і затвердження програми підвищення ефективності використання енергоресурсів з метою підвищення ефективності житлового, комунального та державного секторів) для ліквідації збитків "Нафтогазу" передбачається як попередню умову підписання угоди.

У документі зазначено, що в результаті цих та ряду інших заходів, а також нарощування внутрішньої газовидобутку дефіцит НАКу повинен скоротитися до 0,5% ВВП вже в 2014 р.

Втім, для незаможних верств населення є і хороша новина: одна з умов програми - удосконалення адресності програм соціальної допомоги відповідно до рекомендацій МВФ. При цьому для часткової компенсації підвищення тарифів передбачається виділення субсидій для найбідніших домогосподарств на 2,3 млрд грн. А от прямі субсидії з бюджету для комуненерго (на 4,4 млрд грн) повинні бути ліквідовані.

Нагадаємо, 15 травня парламент прийняв у першому читанні законопроект N2107 "Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення цін (тарифів)", що дає право Національній комісії, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики, підвищити на 25% тарифи на електроенергію і на 20% – на газ.

Як відомо, МФВ і раніше рекомендував підвищити тарифи, зокрема, на газ, з одночасним введенням адресної допомоги малозабезпеченим громадянам, однак Україна продовжує відмовлятися від такого кроку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.