НОВИНИ

Екс-міністр фінансів: Янукович дозволив Путіну контролювати половину зовнішнього боргу України

Представник громадянської ініціативи «Третя Українська Республіка» Ігор Уманський вважає, що якщо Росія викупить державні облігації України на $15 млрд, вона отримає в своє розпорядження 50% суверенного зовнішнього публічного боргу країни. Про це повідомляє прес-служба ТУРу

 «Якщо будуть певні ризики і Україна захоче реструктуризувати чи рефінансувати свій борг, та почне збирати раду кредиторів, Росія матиме визначальний вплив на рішення дозволити чи не дозволити Україні це робити. З цього боку Росія добре підстрахувалася, бо зможе фактично вирішувати, як діяти Україні», - сказав Уманський .

 Він також наголосив на короткостроковості  російської позики для України.

 «Росія ці гроші нам не подарувала. Вже з’являлася інформація про те, що ця позика надана лише на 2 роки. Водночас, зазвичай, подібні розміщення робляться на 5-7 років. За два роки нічого суттєвого в економіці не трапиться. Отже абсолютно реальною є ситуація, коли після президентських виборів, незалежно від того, хто їх виграє, голова держави, щойно вступивши на посаду та сформувавши уряд буде змушений віддавати цю суму кредиту», - підкреслив він.

Як повідомлялось, Росія обіцяє розмістити в цінних паперах українського уряду частину своїх резервів з Фонду національного добробуту (ФНД) обсягом $15 млрд.

Прем'єр-міністр Микола Азаров вважає, що фінансова допомога Росії дозволить прогнозувати стабільність державних фінансів на найближчі роки і відновити зростання економіки.

Нагадаємо, на початку 2013 року до США із візитом направилися перший віце-прем'єр Сергій Арбузов і міністр фінансів Юрій Колобов для налагодження роботи з потенційними інвесторами. Основним адресатом cтала інвесткомпанія Franklin Templeton Investments, штаб-квартира якої розташована в Сан-Матео, штат Каліфорнія. 
У листопаді цього року стало відомо, що дана компанія викупила п'яту частину держоблігацій зовнішнього боргу України.

Зокрема, фонди американської компанії Franklin Templeton Investments протягом вересня-листопада докупили на зовнішньому борговому ринку єврооблігації України загальною номінальною вартістю $1,4 млрд, збільшивши обсяг цінних паперів у володінні до $6 млрд.

Видання Die Welt зазначало, що підозріло швидка розв’язка проблеми із облігаціями зовнішнього боргу України породжує чутки, що Сім’я Януковича дала неформальні гарантії компанії Franklin Templeton і таким чином, можливо, відмиває гроші.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.