Ще у листопаді мітинг почав зважати проведенню веселих свят і новорічній йолці.
Так 22 листопада міліція попросила учасників Євромайдану не заважати встановлювати будиночків біля Новорічної ялинки.
Згодом заступник голови фракції ПР Михайло Чечетов заявив, що у розгоні Євромайдану винні активісти, які не давали встановити новорічну ялинку.
"Вина тих, хто не давав встановити "йолку, каток", – лаконічно пояснив Чечетов.
6 грудня влада Києва вирішила після врегулювання політичної ситуації в Україні знову розглянути питання щодо встановлення новорічної ялинки.
«Новий рік ніхто не відміняв. У нас в кожному районі є новорічна ялинка, яка готується. Скоріш за все, організація святкових заходів буде пов’язана з організацією в районах. Що стосується ялинки на Майдані, я все таки маю надію, що політики вирішать питання, і воно буде до Нового року політично врегульовано, цивілізовано врегульовано», – пояснив Попов.
А ще через Майдан КМДА не може встановити тимчасову ковзанку.
Раніше, згідно з розпорядженням 2011 року, передбачалося, що з 2012 року тимчасова ковзанка буде встановлюватися на Контрактовій площі замість Майдану Незалежності.
Тепер же ковзанку планують знову повернути на Майдані Незалежності.
Також, за словам влади, мітингувальники на Майдані заважали працювати її органам.
Через блокування Будинку уряду Кабмін у наступні дні змушений був надолужувати втрачене. Зокрема прес-секретар Азарова Віталій Лук‘яненко заявив: «Уряд працює нормально, повноцінно. Зараз ми надолужуємо все, що не вдалося зробити в дні, коли інтенсивність роботи уряду була знижена», – сказав Лук‘яненко.
У перешкоджанні роботи органів державної влади звинуватив Майдан і генеральний прокурор Віктор Пшонка.
«Сьогодні вуличні акції переросли у неприховану агресію і перешкоджання роботі органів державної влади. Не зважаючи на рішення судів щодо заборони блокування Верховної Ради, Адміністрації президента, Кабінету міністрів, Київської міської державної адміністрації, урядового кварталу та інших установ, мітингувальники фактично паралізували роботу цих органів і перекрили транспорті комунікації», – заявив він 9 грудня.
Майдан впливає й на економічну ситуацію України.
Так Азаров заявив, що західні області України в результаті протесту можуть недоотримати фінансування з державного бюджету.
Також блокування будівель Кабінету міністрів і Міністерства фінансів завадило уряду повністю виплатити затриману соціальну допомогу до 10 грудня. На цьому також наголосив Азаров:
«На жаль, блокування роботи державних установ, насамперед, уряду та Міністерства фінансів, завадило нам повністю вирішити питання з виплатою затриманих соціальних допомог до 10 грудня. Це саме те, про що я попереджав: дії безвідповідальних політиканів приносять шкоду ні в чому не винним людям».
Тим часом перший віце-прем'єр України Сергій Арбузов зауважив, що ситуація у країні може негативно вплинути на курс гривні, але якщо найближчим часом все стабілізується девальвації не буде.
"Політичні пристрасті рано чи пізно вляжуться, а економічні наслідки можуть сильно вдарити по кожному жителю України. Я хотів би, щоб люди, які сьогодні спекулюють на цьому, подумали про свої сім'ї, про завтрашній день", – заявив Арбузов.
А ще акції протесту в центрі Києва заважають нормальному руху транспорту в столиці.
«Ситуація, яка суттєво впливає на швидкість руху транспорту – це заблокована центральна частина міста», – зазначив Попов.
Майдан заважає і окремим громадянам, як стверджували у Міністерстві внутрішніх справ. Зокрема вони пояснили, що правоохоронці почали відтискати протестувальників із проїжджих частин вулиць Грушевського та Інститутської через скарги громадян.
"У зв'язку з тим, що було багато звернень громадян, а також у зв'язку з тим, що нормальна життєдіяльність міста порушена, було ухвалено рішення за допомогою військовослужбовців внутрішніх військ і міліції провести роботи з відтискання мітингувальників із проїжджих частин", – пояснили у прес-службі міліції.
Із снігом Майдан почав ще більше заважати комунальникам.
Зокрема міліція заявила, що учасники мирних зборів перешкоджають роботі комунальних служб Києва, які розчищають дороги в негоду.
"Активісти Євромайдану істотно перешкоджають руху автотранспорту й пішоходам, блокуючи вулиці міста й установлюючи там намети. Внаслідок цього на проїзній частині столиці створюються великі затори", – йшлося у повідомленні.
А після штурму Майдану в УЗГ МВС повідомили, наскільки вночі важливо підтримувати благоустрій Майдану.
"Працівники комунальних служб столиці здійснювали заходи з благоустрою території навколо Майдану в нічний час для того, щоб уникнути додаткових перешкод і незручностей для руху транспорту та громадян, оскільки триває робочий тиждень".
Крім того, прем’єр-міністр Микола Азаров переконував, що спецпідрозділи МВС не намагалися розігнати Майдан, а займалися розчисткою доріг.
Також, за версією влади, Майдан – розсадник багатьох хвороб й епідемій.
Так, 6 грудня головне управління Держсанепідслужби Києва заявило про ризик різке погіршення епідемічної ситуації у зв'язку з масовими акціями протесту в столиці.
"Управління Державної санітарно-епідеміологічної служби Києва повідомляє про ризик різкого погіршення епідемічної ситуації з кишковим інфекціям, туберкульозу, вірусного гепатиту А, грипу та ГРВІ", – наголошувалося у повідомленні.
Тим часом у Верховній Раді АРК наголосили на загрозі вторгнення армії США і їх НАТОвських агресорів через Майдан у Києві.
"Звертаємося до Вас, і просимо надати військову та іншу допомогу братньому народу, Уряду та Президента України для захисту суверенітету країни, російського населення Криму і інших регіонів України. Просимо погодити з Урядом України введення на територію країни збройних сил Російської федерації, для захисту від армії США і їх НАТОвських агресорів", – йшлося у зверненні.
Майдан владі завадив навіть проведенню Олімпіаді-2022 в Карпатах. Про це 11 грудня заявив прем'єр-міністр Микола Азаров на засіданні організаційного комітету з підготовки та участі спортсменів України в олімпійських юнацьких, олімпійських, паралімпійських і дефлімпійських іграх.
"Але ми, знову ж таки, виходимо з того, що є сьогодні політична нестабільність, а завтра її не буде. І я сподіваюся, що чим швидше ми її врегулюємо, тим впевненіше підемо шляхом участі в праві отримати таку путівку на зимову Олімпіаду 2022 року", – наголосив Азаров.