"Це свідчить, хто насправді чинить тиск на Україну. Росія не вимагала ні зміни законодавства, ні термінових засідань Верховної Ради. ЄС визнав можливим чинити тиск на дуже чутливе питання, адже Тимошенко грала дуже суперечливу роль у політиці держави", – сказав російський парламентар.
На його думку, ЄС пішов хибним шляхом, коли став вимагати звільнення українського екс-прем'єра."Якщо країна є суверенною і незалежною, вона не змінює своє законодавство відразу", – сказав Пушков.
На переконання Пушкова, ЄС має право нагадати Україні про зобов'язання, взяті при вступі до Ради Європи. Однак закон, що дозволяє відпустити Тимошенко на лікування за кордон, "не належить до жодної сфери зобов'язань України – ні перед Радою Європи, ні перед ООН", – підкреслив російський депутат.
На його думку, звільнення Тимошенко має свої політичні цілі: опозиція хоче скласти в 2015 році потужну "помаранчеву" коаліцію, яка не дасть президенту Януковичу переобратись. "Усвідомлення всіх цих факторів завадило нагальному прийняттю закону" , – сказав Пушков.
На його переконання, ЄС сам загнав себе в пастку. " Якщо їм в останній момент не вдасться змусити Верховну Раду прийняти цей закон, угода про асоціацію підписана не буде", – додав він.
Нагадаємо,на позачерговому засіданні 13 листопада Рада не розглянула жодного євроінтеграційного законопроекту, в тому числі щодо вирішення питання Тимошенко.
Того ж дня Європарламент продовжив місію Кокса-Кваснєвського в Україні. Очікується, що 19 листопада український парламент ухвалить необхідні для підписання угоди про асоціацію з ЄС законопроекти.
Європейський парламент раніше звинуватив Росії у тиску на країни – учасниці програми "Східне партнерство", які прагнуть подальшої інтеграції з ЄС.
Читайте також: Затяжний стрибок президента. Чому зволікає Янукович?