НОВИНИ

Freedom Housе: посилення тиску Росії на Україну дає протилежний ефект

Поведінка Росії щодо євроінтеграційних устремлінь України дає протилежний ефект: чим сильнішим буде тиск Кремля на Україну, тим більше українці прагнутимуть до Європи. Таку думку в ефірі телеканалу "Інтер" висловив глава Freedom Housе Девід Кремер.

Коментуючи питання, чи вступляться США за Україну у випадку, якщо Росія посилить тиск, Кремер зазначив: "Чим сильніший буде тиск Росії на Україну, тим більше українці будуть прагнути до Європи. Поведінка Росії дає протилежний ефект".

"США зацікавлені в тому, щоб Україна інтегрувалася в Європу, в Атлантичне співтовариство. Водночас ми "за" хороші відносини з Росією", - додав Кремер.

За його словами, Україна "може і повинна бути ближче до ЄС, зберігаючи при цьому хороші зв'язки з Росією".

"Кремлю слід припинити політику , яку він зараз веде. Коли піднімають газові питання, блокують український експорт до Росії. Така тактика давно застаріла і просто безрезультатна", - вважає Кремер.

Раніше Кремер заявляв, що президент України Віктор Янукович, затягуючи вирішення «проблеми Тимошенко», ризикує провалити Вільнюський саміт, на якому очікується підписання Угоди про асоціацію України з ЄС.

Як писав Тиждень.ua, за місяць до саміту у Вільнюсі у представники Кремля гарячково "вишукують" негативні наслідки євроінтеграції України і лякають її владу та громадянам позачерговим апокаліпсисом.

29 жовтня у прямому ефірі телеканалу "Росія 24" радник Путіна Сєргєй Глазьєв заявив, що Угоду про асоціацію між Україною і ЄС не підпишуть.

За його словами, ЄС тисне на Україну і центр усього тиску розташований за океаном, а «головним штабом євроінтеграції є американське посольство в Києві".

МЗС України вважає такі заяви Глазьєва помилковими і радить не звертати на них уваги.

Водночас, на думку політолога Вадима Карасьова, Російська пропаганда проти євроінтеграції України розрахована на "відсталі" прошарки населення і корумповану еліту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.