За його словами, запропонований місією Кокса-Кваснєвського варіант часткового помилування є «мінімальним компромісом», який дозволить Тимошенко «стати вільною людиною».
«Це (часткове помилування – Ред.) означає юридично, що Юлія Володимирівна стає вільною людиною в момент видання указу Віктора Януковича. А зі всіма подальшими обтяженнями, які залишаються, ми будемо боротися юридичним шляхом в судових установах України і міжнародних судах», – сказав Власенко.
На уточнююче запитання, чи означає, що погоджуючись на часткове помилування, Тимошенко відмовляється від участі у президентських виборах, він відповів:
«Додаткове покарання, зокрема, це неможливість обіймати посади до трьох років. Але це не означає, що вона і Євросоюз з цим змирилися, та що Юлія Володимирівна за будь-яких обставин не братиме участі у виборах впродовж трьох років. Це означає, що ця частина вироку формально юридично залишається і вона продовжить боротися з цим в міжнародних і європейських інституціях».
Власенко також заявив, що подані в Раді законопроекти щодо можливості лікування ув’язнених за кордоном «не мають нічого спільного з виконанням критеріїв ЄС щодо припинення політично вмотивованого правосуддя і подоланню наслідків такого правосуддя».
«Те, що пропонується цими законами, – це означає , що ми тут тимчасово перериваємо політичні переслідування, а потім ми продовжуємо», – вважає він.
Нагадаємо, фракція Партії регіонів може підтримати законопроект позафракційного депутата Сергія Міщенка щодо лікування засуджених за кордоном.
Опозиція вже заявила, що не підтримуватиме законопроект Міщенка, вважаючи його «варіантом Банкової».
Опозиція наполягає на тому, що для виїзду Юлії Тимошенко за кордон на лікування не потрібно ухвалювати жодного законопроекту.