"Захист подав 58 клопотань. Стосувалися вони практично всього: і доказів у цій справі, і витребування документів, і проведення певних слідчих дій та іншого. У процентному відношенні з усіх клопотань задоволено відсотків 15-20" , – сказав Плахотнюк.
Разом з тим , він відмовився більш докладно розповідати про суть поданих клопотань , щоб "захист не звинуватили в розголошенні таємниці слідства".
Водночас, він підтвердив, що задоволені ГПУ клопотання стосуються допиту ряду осіб, яких раніше не допитували як свідків. "Можна сказати, відновлено проведення слідчих дій", – сказав Плахотнюк.
Він також уточнив, що спочатку захисту відмовили в задоволенні всіх поданих клопотань.
"Спочатку ми отримали відмову щодо всіх клопотаннях. Потім Генеральна прокуратура, додатково вивчивши наші клопотання (принаймні вони так підносять) вирішили, що частина клопотань потрібно задовольнити. Але якщо ми заявляємо клопотання, значить, захист вважає за потрібне навіщось провести ці дії – просить матеріали, докази зібрати і т.д. Враховуючи, що в задоволенні більшості клопотань нам відмовили, про яку об'єктивність можна говорити? Це неповнота, необ'єктивність, однобічність" , – додав Плахотнюк.
Нагадаємо, Генеральна прокуратура заявила, що задовольнила низку клопотань захисту екс-прем'єра Юлії Тимошенко в кримінальному провадженні щодо коштів, отриманих у рамках Кіотського протоколу, та автомобілів "швидкої допомоги".
27 січня 2011 року Генпрокуратура порушила кримінальну справу стосовно Юлії Тимошенко: її обвинувачують у перевищенні влади і службових повноважень під час закупівлі під гарантії уряду та ввезення на територію України начебто спеціалізованих медичних автомобілів Opel Combo. Раніше Тимошенко проходила у справі про автомобілі швидкої допомоги як свідок.
Крім того, проти Тимошенко було відкрито кримінальну справу щодо коштів, отриманих у рамках Кіотського протоколу.
Епізоди стосовно автомобілів Opel Combo та коштів від Кіотського протоколу були об'єднані в одне провадження.