НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Генпрокуратура не поспішає передавати до суду першу справу Тимошенко

Генпрокуратура не квапить адвокатів екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко з ознайомленням справи щодо нецільового використання коштів Кіотського протоколу та закупівлі машин «швидкої допомоги». Про це в коментарі Тиждень.ua заявив захисник Тимошенко Сергій Власенко.

«З матеріалами цієї справи щодо нібито нецільового використання коштів Кіотського протоколу і закупівлі автомобілів «швидкої допомоги» для сільської медицини захист знайомиться уже більше півтора року. І ніхто нас не пришвидшує у цьому і не кричить, що треба цю справу передавати до суду», – заявив Власенко.

«Водночас хочу нагадати, що на ознайомлення з матеріалами по газовій справі суд надав нам аж 9 днів», – додав він.

Власенко нагадує, що справа щодо Кіотського протоколу була порушена щодо Тимошенко першою і саме по цій справі суд виніс рішення про підписку про невиїзд екс-прем’єра.

«А зараз вони розуміють, що в цій справі немає нічого. І єдине обвинувачення, яке інкримінується Тимошенко, це те, що вона, будучи прем’єром, підписала законно проголосоване рішення Кабінету міністрів… Вони нічого не хочуть робити з цією справою. Вона не вартує виїждженого яйця», – вважає Власенко.

За його словами, захист практично ознайомився з матеріалами цієї справи.

Нагадаємо, слідство у цих справах завершилося у лютому 2011 року.

Тимошенко підозрюють в нецільовому використанні коштів, отриманих від продажу квот на викиди парникових газів за Кіотським протоколом (ч. 3 ст. 365 ККУ).

Крім того, екс-прем’єра звинувачують в тому, що вона, будучи прем'єром, використала не за призначенням 67 млн гривень із державного бюджету, виділені під гарантію уряду на закупівлю й ввезення у країну 1 тис. автомобілів Opel Combo нібито для медичних цілей.

Ці дві справи були об'єднані в одне провадження.

Як відомо, Тимошенко відбуває покарання за вироком суду від 11 жовтня 2011 року щодо "газової справи".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.