Відповідно до законопроекту, Україна направить контингент чисельністю до 250 військовослужбовців для участі в операції "Океанський щит", що протриває до 3 січня 2014 року.
Операція ЄС Navfor Atalanta триватиме з 3 січня по 5 березня 2014 року.
Місцем патрулювання української місії стане північно-західна частина Індійського океану.
Основна військова техніка – фрегат "Гетьман Сагайдачний" і вертоліт Ка-27 ПР і підрозділ спеціального призначення зі штатним озброєнням.
Фінансуватися участь України в цих операціях буде за рахунок державного бюджету.
Основними завданнями української місії стануть ведення спостереження за морським простором, демонстрація військово-морської присутності в районі операції, захист, знешкодження й протидія піратським атакам, а також надання допомоги цивільним суднам при потребі.
Крім того, важливими завданнями стануть активний пошук піратів і озброєних грабіжників на морі, запобігання їх діяльності шляхом затримки суден і арешту майна, а також доставка доказів і підозрюваних у здійсненні піратських нападів відповідним уповноваженим органам.
Ініціатором законопроекту виступив президент Віктор Янукович.
На його думку, участь України в антипіратських операціях сприятиме реалізації політики європейської інтеграції України, розширенню співробітництва України з ЄС у сфері загальної політики безпеки й оборони, а також продовженню конструктивного співробітництва України з НАТО, що відповідає національним інтересам України.
Як повідомлялось, Янукович пропонував Раді схвалити участь України в антипіратських операціях Організації Північноатлантичного альянсу (НАТО) "Океанський щит" і Європейського Союзу Navfor Atalanta.
19 вересня Рада ратифікувала угоду з НАТО про участь України в операції "Океанський щит", а 24 вересня Янукович схвалив цю ратифікацію.