НОВИНИ

Участь українського фрегата у боротьбі з піратами коштуватиме бюджету 89 млн грн

На участь українського фрегата «Гетьман Сагайдачний» в операції НАТО з протидії піратству на морі «Океанський щит» буде витрачено 89 млн грн бюджетних коштів. Про це повідомив журналістам командувач Військово-Морських сил Збройних сил України адмірал Юрій Іл’їн під час проведення медіа-дня на фрегаті «Гетьман Сагайдачний».

За інформацією адмірала, на підготовку корабля в технічному плані витрачено 13,7 млн грн бюджетних коштів.

«Це безпрецедентне (фінансове) вливання», - зазначив командувач.

Як додав Іл’їн, 28,5 млн грн витрачено на підготовку екіпажу – відпрацювання кораблем і екіпажем курсових завдань, участь корабля в міжнародному навчанні, де екіпаж отримав сертифікацію НАТО на спільні дії у складі багатонаціональних корабельних тактичних груп.

«На безпосередню участь в самій операції буде витрачено 89 млн грн. бюджетних коштів», - поінформував він.

Як наголосив командувач ВМС, усі ці витрати на підготовку та утримання сил та засобів, заявлених до участі в операції, здійснюватимуться за рахунок видатків державного бюджету України, передбачених Міністерству оборони України для утримання Збройних сил.

Нагадаємо, 19 вересня Верховна Рада підтримала законопроект президента України «Про ратифікацію угоди (у формі обміну листами) між Україною та Організацією Північноатлантичного договору про участь України в операції «Океанський щит»».

Раніше, а саме 22 лютого, міністр оборони Павло Лебедєв підписав у Брюсселі документ про участь України в операції НАТО “Океанський щит” проти піратів у північно-західній частині Індійського океану.