Асад також поклав на Туреччину провину за руйнування об`єктів інфраструктури у Сирії та сприяння зростанню напруженості на Близькому Сході.
Як повідомлялось, 25 серпня влада Сирії вперше дозволила інспекторам відвідати одне з місць неподалік столиці, де, як стверджує опозиція, внаслідок кількох ударів урядових військ ракетами з хімічними боєголовками загинули сотні людей. Зокрема, сирійська опозиція запевняє, що на район Гута 20 серпня скинули ракети з боєголовками, начиненими отруйними речовинами. Унаслідок атаки загинули 1300 людей.
Уряд і армія Сирії заперечують використання хімічної зброї та звинувачують в цій атаці опозиційні сили.
20 вересня Організація із заборони хімічної зброї повідомила, що Сирія почала надсилати їй дані про свої хімічні арсенали.
Згідно зі звітом експертів ООН, який прилюднено 16 вересня, "природні, хімічні та медичні зразки надають виразні і переконливі докази", що в районі Дамаска 21 серпня використовувалися ракети класу "земля -земля" з нервово-паралітичним газом зарин.
Згодом стало відомо, що сирійський уряд погодився на ініціативу Росії надати хімічну зброю країни під міжнародний контроль, аби уникнути військового удару.