Литва може заблокувати Калінінград, якщо Росія продовжить тиск на своїх сусідів

2 Жовтня 2013, 18:02

"Як ви знаєте, Калінінградська область є ізольованою, географічно ізольованою, тому ми могли б застосувати деякі заходи і також щось відрізати", – сказав він.

За словами міністра, Росія останнім часом почала безпідставно затримувати поїзди з Литви, чим завдала країні збитків.

"Ми могли б застосувати таких же заходів", – сказав Лінкявічус.

"Транспорт, ми могли відрізати поїзди, але не тільки поїзди, а також поставку товарів, що завгодно. Це теоретична можливість" , сказав він.

Проте, він додав, що поки ніякого серйозного обговорення такої пропозиції не відбувалося.

Як відомо, Калінінградська область Росії є анклавом, розташованим між Польщею і Литвою. Там проживає близько 430 тисяч людей.

Головне сполучення з рештою Росії – автомобільне і залізничне – відбувається через Литву. Хоча в області є і великий порт на Балтійському морі.

Нагадаємо, останнім часом Росія тисне на країни пострадянського простору, намагаючись завадити їх зближенню з ЄС. 

Приміром, нещодавно російське державне телебачення підхопило апокаліптичні прогнози влади РФ щодо перспектив України після підписання угоди про асоціацію з ЄС. Зокрема, телеканал "Росія" у випуску новин передбачив економічний крах України після підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Телеведучий Дмітрій Кісєльов представив сюжет так: "Україна нагадує лайнер, який зірвався у штопор" і назвав політику Віктора Януковича "неомазепізмом".

20 вересня Держдума РФ, розглянула проект заяви, в якій йдеться, що Євросоюз "викручує руки" Україні та примушує її відмовитися від частини суверенітету й перевести торговельно-економічні зв'язки під контроль Брюсселя.

Під час розгляду документів депутати, серед іншого, звинувачували Україну у порушенні православно-слов’янського братерства, пропонували влаштувати санітарну перевірку українських заробітчан і продуктів, а також вжити низку конкретних заходів для недопущення зближення України з ЄС.

У свою чергу Європейський парламент 12 вересня  схвалив резолюцію, в якій називає неприйнятним тиск Росії на країни Східного партнерства і закликає Європейську комісію до конкретних дій на підтримку цих країн. Крім цього, висловлюється підтримка підписанню й парафуванню на Вільнюському саміті тих угод про асоціацію з країнами Східного партнерства, які будуть готові для цього.