Повернення ділянки вимагає міжрайонна прокуратура, яка діє в інтересах Сумської облдержадміністрації. Свій позов вона мотивує тим, що рішення про передачу в оренду цієї ділянки для промислової діяльності у 2006 році мала ухвалити Сумська ОДА, а не Шосткинська райдержадміністрація.
Суди перших двох інстанцій у задоволенні позову прокуратури відмовили. Вони вважають, що РДА діяла в межах своїх повноважень. Крім того, на спірній ділянці розташовані об’єкти нерухомого майна, які перебувають у власності «Бель Шостка Україна». Також, як вказала РДА, «Бель Шостка Україна» сплачує до місцевого бюджету Воронізької селищної ради 192,54 тис грн. на рік, що становить приблизно третю його частину.
Однак, ВГСУ ці рішення скасував, вказуючи на неповне з’ясування судами обставин, що мають значення для справи. Зокрема, ВГСУ вважає, що суди неправильно застосували пункт 12 Перехідних положень Земельного кодексу, який втратив чинність з 01.01.13, в обгрунтування повноважень РДА. Крім того, суди не зазначили, для яких саме потреб передавалася ділянка в оренду.
Нагадаємо, у квітні 2006 року розпорядженням голови Шосткинської РДА було припинено право користування ВАТ «Воронізький цукровий завод» ділянкою площею 30,90 га і передано її до земель запасу Воронізької селищної ради. Водночас цю ділянку передали в оренду на 5 років ВАТ «Шосткинський міськмолкомбінат» (згодом перейменоване на «Бель Шостка Україна»). Влітку 2011 року РДА поновила договір оренди з ПАТ «Бель Шостка Україна» ще на 5 років.
Власником 93,77% акцій ПАТ «Бель Шостка Україна» є французька компанія «Сосьєте Індустріель Коммерсьяль е де Партісіпасьйон Сікопа». «Бель Шостка Україна» входить до трійки лідерів ринку.
Сумську ОДА очолює Юрій Чмирь, який раніше керував шосткінським комбінатом «Свема». Відомого виробника кіноплівки почали банкрутувати 2004 року, коли підприємство очолював саме Чмир.
Як повідомлялось, іноземний бізнес боїться інвестувати в українську економіку через страх стати жертвою несправедливого вибіркового судочинства.
У своїй щорічній доповіді щодо інвестиційного клімату України, Держдепартамент США заявив, що українські суди «іноді дозволяють собі захищати рейдерство», що є однією з причин зменшення останніми роками обсягу прямих іноземних інвестиції в Україну.