НОВИНИ

У Чмиря обґрунтували неконкурентний тендер на 47 млн грн підтримкою Януковича

Управління капітального будівництва Сумської облдержадміністрації 1 серпня уклало угоду з ТОВ «Будівельна виробничо-комерційна компанія «Федорченко» на будівництво гуртожитку для ДЮСШ «Футбольний центр «Барса» вартістю 46,98 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Планується збудувати дев’ятиповерховий гуртожиток для 120 спортсменів. У будівлі  облаштують медичний центр, фітнес зал, їдальню, бібліотеку. Будівництво планується завершити до кінця 2014 року.

Втім будівництво почалось ще у квітні. Голова Сумської облдержадміністрації Юрій Чмирь тоді взяв участь у урочистому забитті першої палі на будівельному майданчику по вулиці Привокзальна, 4а. Тоді він повідомив, що місцевий бюджет дасть малу частину коштів. «Основну суму грошей дають спонсори», – заяви Чмирь.

Проте у конкурсній документації вказано єдине джерело фінансування – «кошти місцевих бюджетів».

Торги проведено за неконкурентною процедурою закупівлі «в одного учасника» у зв’язку з «виникненням особливих економічних чи соціальних обставин». Такими обставинами у обґрунтуванні закупівлі вказано наявність виділених з обласного бюджету коштів, необхідність виконати частину робіт до кінця 2013 року та те, що проект реалізується за «підтримкою Президента України Януковича В.Ф. та губернатора Сумської області Чмиря Ю.П.».

Жодних пояснень обрання підрядника у обґрунтуванні немає. Основним власником компанії «Федорченко» є місцевий забудовник Віктор Федорченко.

Також замовник жодним чином не обґрунтував вартості будівництва.

На підтвердження необхідності проведення неконкурентних торгів Управління капітального будівництва Сумської облдержадміністрації надало лише два документи – копію рішення сесії Сумської обласної ради від 19.04.2013. та лист директора ФЦ «Барса», не навівши даних про проведення держекспертизи проекту.

Нагадаємо, у червні в Сумах президент Віктор Янукович заявив, що вУкраїні готується державна програма розвитку футболу, яка передбачатиме створення мотивацій для залучення дітей до занять цим видом спорту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.