«В Угоді про асоціацію з ЄС немає, і про це говорить також і офіційна заява Європейської комісії, жодних положень, які б перешкодили нашим планам розширенню співпраці з Митним союзом, країнами СНД та іншими партнерами за межами Євросоюзу». – пояснив Азаров.
Він також повідомив, що 17 вересня погодив план-графік розгляду на засіданнях уряду угод Митного союзу, до яких могла б приєднатися Україна, і доручив Мінекономрозвитку координувати роботу з гармонізації роботи нашої економіки в умовах зони вільної торгівлі з ЄС та в умовах, які дають в Митному союзі.
«В основних напрямах діяльності Уряду Російської Федерації на період до 2018 р. говориться: "Поглиблення взаємодії з Євросоюзом, членство в СОТ відповідає цілям модернізації законодавства, технології інститутів та інфраструктури Росії". На це я звертав увагу під час переговорів з керівництвом Росії», – розповів Азаров.
Він також повідомив, що про налагодження співпраці в нових умовах особисто розмовлятиме з керівництвом Білорусі під час офіційного візиту в Мінськ, який відбудеться на початку жовтня.
Як повідомлялось, 18 вересня Кабінет міністрів схвалив проект Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Глава представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські на прес-конференції в Кабміні повідомив, що проект угоди уряд схвалив одноголосно.
Нагадаємо, 4 вересня на засіданні уряду Азаров доручив Мінекономіки, Мін'юсту разом з уповноваженим України при ЄЕК у найкоротші терміни підготувати рішення про приєднання Києва до угоди МС про усунення технічних бар'єрів у взаємній торгівлі з державами – учасниками СНД , які не є членами Митного союзу. Втім до наступного засідання уряду документ не був готовий.
Раніше президент Вiктор Янукович заявляв, що Україна готова приєднатися до окремих положень Євразiйського та Митного союзiв, якi не суперечать нормам Свiтової органiзацiї торгiвлi (СОТ), що не перешкодить пiдписанню угоди про асоцiацiю з Євросоюзом. Про це він сказав в інтерв’ю телеканалам.
Янукович зазначив, що вiдносини України з Митним союзом прописанi у меморандумi, який фактично дає країнi статус спостерiгача в об'єднаннi.
Читайте також: Міжнародні експерти вбачають у Митному союзі неоімперіалістичну нору та фантомні болі Кремля