НОВИНИ

У Росії запевняють, що не нав'язують Україні рішення щодо вступу до Митного союзу

Росія відкидає твердження про те, що Москва змушує Україну приєднатися до Митного союзу, і закликає ЄС не допускати оцінок, що спотворюють суть питання. Про це заявив офіційний представник МЗС РФ Алєксандр Лукашевич.

«Ми не нав'язуємо Україні рішень, їх українське керівництво і український народ повинні прийняти самостійно. Ми керуємося заявами президента і уряду України про прагнення зберегти і розвивати привілейовані, взаємовигідні економічні контакти з державами Митного союзу, зміцнювати виробничу кооперацію з ними, не втратити свою частку на нашому ринку», – сказав він.

«Закликаємо ЄС не спотворювати реальність і давати не емоційні, а об'єктивні, економічно обґрунтовані оцінки сценаріїв соціально-економічного розвитку України після підписання угоди про асоціацію», – заявив представник російського МЗС.

«У Брюсселі всупереч будь-яким аргументам продовжують вважати і переконувати інших у тому, що подальший сценарій розвитку торговельно-економічних відносин України і країн МС залежить виключно від «доброї волі» Росії. Бачимо в цьому спробу перекласти проблему  «з хворої голови на здорову», – сказав він.

За його словами, Москву «здивувало, що в останні дні відразу кілька високопоставлених чиновників Єврокомісії стали звинувачувати Росію мало не в шантажі України, прагненні змусити її вступити до МС, а потім і в створюваний Євразійський економічний союз (ЄАЕС)».

«Ми, зокрема, звернули увагу на відповідні висловлювання Високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки ЄС Кетрін Ештон за підсумками її візиту до Естонії 26 серпня а також на заяви члена ЄК Штефана Фюле в Києві 27 серпня. Суть їх зводиться до того, що Росія нібито всіма силами намагається утримати Україну від підписання вигідного для країни Угоди про асоціацію з ЄС і «затягнути» Київ у МС, задіявши при цьому погрози та економічні важелі», – зазначив дипломат.

«Характерно, що при цьому ЄС ставить в основу не інтереси громадян України, а геополітичні міркування і боїться, за висловом К.Ештон, «втратити Україну»», – додав він.

«Хотіли би підкреслити, що, на відміну від політиків з ЄС, які не втомлюються критикувати будь-які прояви інтересу наших сусідів до євразійської економічної інтеграції, ми ніколи не виступали проти «європейського вибору» України. Більше того, у Декларації про Євразійську економічну інтеграцію від 11 листопада 2011 року Президент Росії, Білорусі і Казахстану по суті зафіксували і наш «європейський вибір», висловившись за зміцнення всебічного взаємовигідного та рівноправного співробітництва з ЄС з виходом на створення загального економічного простору, за взаємне зближення інтеграційних процесів в Євроатлантиці та Євразії», – розповів Лукашевич.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.