Путін нагадав американцям про протистояння під час «холодної війни» та союзництво у Другій світовій війні, після якої була створена універсальна міжнародна організація – ООН.
«Батьки-засновники ООН розуміли , що доленосні рішення з питань війни і миру повинні прийматися тільки консенсусом , і за наполяганням США закріпили в Статуті ООН право вето для постійних членів Ради Безпеки. У цьому закладено глибокий зміст , що забезпечує протягом багатьох десятиліть більш-менш сталий розвиток міжнародних відносин», – підкреслив президент Росії.
За його словами, ніхто не хоче , щоб ООН повторила долю Ліги Націй, що розвалилася через відсутність реальних важелів впливу на міжнародну ситуацію.
Путін наголосив, що «таке можливо , якщо впливові країни будуть вживати силові акції в обхід ООН, без санкції її Ради Безпеки».
«Хотів би відзначити , що планований удар Сполучених Штатів з Сирії, незважаючи на серйозну і гостру опозицію безлічі країн, великих політичних і релігійних діячів, включаючи Папу Римського, може призвести лише до нових невинних жертв, до ескалації конфлікту, вихлюпнувши його далеко за межі Сирії. Неминучі розширення насильства і нова хвиля тероризму. Ракетно – бомбового удару може підірвати багатосторонні зусилля , спрямовані на вирішення іранської ядерної проблеми і врегулювання арабо – ізраїльського конфлікту , призвести до подальшої дестабілізації всієї обстановки на Близькому Сході і в Північній Африці. Це загрожує повною розбалансуванням системи міжнародного права і світопорядку», – застеріг Путін.
Він вважає, що в Сирії сьогодні йдеться не про боротьбу за утвердження демократії, а про збройне протистояння уряду і опозиції в багатоконфесійній країні.
«Поборників демократії там не так багато. А ось екстремістів всіх мастей і алькаїдівців на боці опозиції вистачає…Внутрішня конфронтація , яку з самого початку підігрівали постачання зброї ззовні опозиціонерам , вилилася в один з кровопролитнейших конфліктів у світі», – пише Путін.
Він зауважив, що в Сирії воюють не тільки найманці з арабських країн, «а й сотні бойовиків з ряду західних держав і навіть Росії».
«Росія з самого початку послідовно проводить лінію на підтримку мирного діалогу з метою вироблення самими сирійцями компромісної моделі майбутнього розвитку країни. Причому ми захищали не сирійський уряд, а норми міжнародного права», – наголосив Путін.
Як повідомлялось, 11 вересня в ООН дійшли висновку, що воєнні злочини у Сирії скоювали обидві сторони конфлікту.
Нагадаємо, президент США Барак Обама звернувся до Конгресу з проханням відкласти голосування резолюції про початок військових дій у Сирії, щоб дати Росії час для переговорів про передачу сирійської хімічної зброї під міжнародний контроль.
Раніше сирійський уряд заявляв, що погодився на ініціативу Росії надати хімічну зброю країни під міжнародний контроль, аби уникнути військового удару.
Нагадаємо, президент США Барак Обама не виключає можливості відкладення удару по Сирії, якщо її влада погодиться з пропозицією Росії передати хімічну зброю під контроль під контроль міжнародної спільноти.
Москва вже передала цю пропозицію міністрові закордонних справ Сирії Валідові аль-Муаллему, який перебував у Москві.