Кравчук не хоче говорити про конкретні зміни до Конституції, але вже знає, що їх можуть прийняти на референдумі

11 Вересня 2013, 15:49

За його словами, коли у червні члени Конституційної асамблеї прийняли концепцію проекту змін до Основного закону у першому читанні, там було 28 сторінок.

«У другому передбачається 20-25 сторінок. Про ключові пункти цього документа говорити поки рано, тому що питання залежить не тільки від мене, а й від інших членів асамблеї», – пояснив Кравчук.

Він розповів, що у процесі роботи над документом члени асамблеї постійно зустрічаються з Віктором Януковичем, главою його адміністрації Сергієм Льовочкіним та радником президента Андрієм Портновим.

«Янукович не нав'язує своїх думок, ми обговорюємо варіанти», – запевнив Кравчук.

Після того як проект концепції змін буде остаточно затверджений більшістю членів асамблеї , ми подамо його на розгляд Віктору Януковичу.

«У людей також буде можливість ознайомитися проектом концепції змін. Ми розмістимо його на сайті Конституційної асамблеї, ініціюємо широке обговорення», – пообіцяв Кравчук.

Після того як документ схвалить президент, члени КА працюватимуть над законопроектом «Про внесення змін до Конституції України».

За прогнозами Кравчука, він буде готовий в 2014 році, після чого його передадуть президентові, а він – у парламент.

«Розділом XIII чинної Конституції передбачено, що зміни до Основного закону ухвалює парламент, для цього необхідно 300 голосів. Але може настати момент істини , коли Рада в силу своїх політичних амбіцій не зможе прийняти зміни, і це буде не дивно. Члени опозиції у свій час відмовилися увійти до складу КА. Тому набрати 300 голосів у нинішньому складі парламенту буде складно», – Кравчук.

За його словами, якщо парламент не дасть 300 голосів, то народ стане заручником депутатів.

«Користуючись V розділом діючої Конституції , де йдеться про те , що джерелом влади в Україні є народ , президент може виносити питання внесення змін до Основного закону на всеукраїнський референдум, результати якого тепер депутати не зобов'язані імплементувати», – підкреслив голова Конституційної асамблеї.

Як повідомлялось, у квітні Кравчук також заявляв, що вважає проведення референдуму щодо зміни Конституції цілком реальним

У відповідь, шестеро членів Конституційної асамблеї заявивили про необхідності дотримання конституційного порядку при зміні Основного закону та неможливість внесення змін до Конституції на рефередумі. Зокрема, вони члени асамблеї наголосили на неприпустимості застосування закону «Про всеукраїнський рефередум», щодо прийняття на референдумі рішення про зміну чинної Конституції.

Українські експерти в галузі права також пропонують підготувати новий закон «Про всеукраїнський референдум». У документі серед іншого пропонується відмовитися від зміни Основного закону в обхід Верховної Ради. 

Нагадаємо, президент Віктор Янукович створив Конституційну асамблею як спеціальний допоміжний орган при президентові 17 травня 2012 року. Представники опозиції відмовилися брати участь у роботі асамблеї.

Читайте також: Конституційна асамблея: запасний варіант для влади