11 недореформ Януковича

25 Лютого 2012, 08:49

Найбільшого резонансу у суспільстві набула податкова реформа. Її результатом стало спрощення процедури створення підприємства, певне зменшення податкового навантаження на великий та середній бізнес. Водночас було проведене суттєве звуження спрощеної системи оподаткування. Крім того, у ході реформи зовсім забули про передвиборчі зобов’язання Януковича перед малим бізнесом, зокрема про 5-річні податкові канікули.  

Податкова реформа також виявилася безсилою перед системними проблемами української економіки – її тінізації та негативного інвестиційного клімату, зумовленого процвітанням корупції, неефективністю судової системи та службовими зловживаннями чиновників.  

Сумнівні наслідки мала й дерегуляція бізнесу

Схвальні відгуки від бізнесменів про реформи на митниці надходили на початку 2011 року, проте, вже з липня 2011 року (очевидно, у зв’язку необхідністю збільшувати дохідну частину бюджету) імпортери фіксували різке погіршення в системі оформлення митних документів. 

Цілий блок президентських реформ пов'язаний з реформуванням соціального сектору – пенсійна реформа, реформа надання соціальних послуг, реформа системи освіти і реформа охорони здоров’я. Про реалізацію даних реформ говорити ще рано, за винятком хіба що пенсійної реформи

Щоправда, серед запланованих реформ є такі, які реалізуються з випередженням термінів. Там, де справа стосується особистого інтересу команда Януковича демонструє високу ефективність. Зокрема, це стосується реформ у сфері приватизації та управління державною власністю, згідно з якою до кінця 2012 року передбачено «приватизацію підприємств стратегічних галузей економіки на основі галузевих програм розвитку».