НОВИНИ

Янукович визначив 14 пріоритетних реформ

Президент Віктор Янукович затвердив список з 14 пріоритетних напрямків проведення реформ в році.

Так, як розповів представник президента в парламенті, народний депутат Юрій Мірошниченко (Партія регіонів), цього року буде продовжена дерегуляція в сфері підприємництва та надання адміністративних послуг, пише "Коммерсант-Украина".

Президент також очікує змін у наступних сферах: енергетиці; освіти і науково-технічної галузі; в питанні міжнародної економічної інтеграції; соціальній сфері; державному управлінні; бюджетно-фінансовій сфері; фінансовому секторі економіки; в сільському господарстві і на земельному ринку; в житлово-комунальному господарстві; медичному обслуговуванні; приватизації та управлінні державною власністю; транспортної інфраструктури; реалізації національних проектів.

У 2011 році Янукович заявляв про 21 пріоритетний напрямок. Втім, 11 січня цього року президент констатував провал виконання річного плану.

Між тим експерти сходяться на думці, що і в новому році план реформ не буде реалізований,

Директор політико-правових програм Центру ім. Разумкова Юрій Якименко нагадує, що в 2012 році відбудуться парламентські вибори. "Соціально-економічні реформи виявилися складними і непопулярними. Тому влада буде обирати лише ті напрямки, які можуть бути добре сприйняті суспільством", - вважає він.

Якименко вважає, що у керівництва країни є шанс досягти помітних результатів у реформуванні держави навіть у короткий період, що залишився до парламентських виборів, але сумнівається, що нинішня влада використає цей шанс.

"Існують популярні реформи. Номер один у цьому списку - антикорупційна політика. Поставивши собі за мету, можна було б зробити дуже багато чого - добитися прозорості держзакупівель, запровадити декларування витрат. Але на практиці для цього потрібна інша влада. Від нинішнього керівництва країни складно очікувати таких кроків" , - вважає Юрій Якименко.

У свою чергу економіст відділу економічної та соціальної стратегії Національного інституту стратегічних досліджень ( експертний орган, що діє при президенті) Олексій Молдован вважає, що наступного року реформи будуть проводитися менш інтенсивно.

"Причинами цього стануть як намічені вибори, так і брак коштів у бюджеті, адже перетворення економіки вимагає колосальних ресурсів", - пояснив він.

Молдован очікує, що одним з небагатьох реальних пріоритетів роботи в новому році стане дерегуляція, що не вимагає значних вкладень і здатна показати результат в стислі терміни, ще до виборів.

"Навіть чисто механічне скорочення числа дозволів, ліцензій і регулюючих органів - краще, ніж нічого. Але і в цій сфері не вдасться досягти значного ефекту через проблеми, викликані корупцією. А я, будучи реалістом, не думаю, що Україна доб'ється серйозних успіхів у боротьбі з корупцією вже в 2012 році", - зазначив експерт.

Нагадаємо, як наголосив Янукович, 2012 рік стане роком початку активного впровадження реформ у регіонах та вдосконалення системи регіонального управління.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.