НОВИНИ

Регіонал пояснив, чому не приходив на засідання комісії щодо результатів виборів

Депутат від Партії регіонів Володимир Олійник заявив, що йому не повідомляли про місце проведення засідань тимчасової слідчої комісії ВР щодо перегляду результатів парламентських виборів. Про це він сказав в ефірі 5 каналу.

"Я був ініціатором декілька раз щодо місця, де вона (ТСК – ред.) буде засідати. Потім ми зустрілися і я сказав, що не буду приймати участь у роботі… Кожен раз – хочу чи не хочу - вам треба повідомляти, де буде відбуватися засідання комісії. Ви жодного разу мені не повідомили. Ось у чому помилка", - заявив Олійник, звертаючись до голови комісії Арсена Авакова.

Водночас сам депутат "Батьківщини" спростував таке звинувачення. "Перед кожним засіданням на електронну пошту кожного депутата комісії, як правило, за добу до початку комісії йшла інформація, де і коли буде засідати комісія. Такою інформацією володів і глава секретаріату ВР Зайчук", - заявив Аваков.

В той же час, Олійник додав, що ігнорував засідання ТСК, бо у пояснювальній записці щодо її утворення використані некоректні звороти, які вже містять у своєму контексті висновки.

"Навіщо утворювати комісію, коли тут вже прописаний результат? У назві написано "з питань розслідування фактів антикорупційного перегляду". А що вже комісія зробила такий висновок?" - сказав "регіонал".

"Ми протестуємо проти створення комісії, де висновки вже зроблені в самих пояснювальних записках", - додав він.

"Треба було прописати, що комісія створюється для вивчення ситуації, яка склалася під час виборів. А чи фальшування або інші процеси відбулися, це було б у висновках самої комісії", - зазначив Олійник.

Нагадаємо, 5 червня Верховна Рада припинила роботу тимчасової слідчої комісії з розслідування можливих фальсифікацій на виборах депутатів Ради. За словами спікера парламенту, комісія повинна була надати звіт про свою роботу до 21 квітня, але це так і не було зроблено. 21 травня завершився термін роботи комісії.

Як зазначив голова комісії, народний депутат Арсен Аваков (фракція "Батьківщина"), тимчасова слідча комісія звіт підготувала, однак його не зареєстрували в апараті Верховної Ради.

Представники трьох опозиційних фракцій у складі Регламентного комітету наполягають на скликанні позачергового засідання Регламентного комітету для розгляду цього питання.