Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
19 листопада, 2012 15:04   ▪   Алла Лазарева   ▪   Версія для друку

Франція закликає Україну негайно розібратися з порушеннями під час виборів

У той час як спостерігачі від ОБСЄ та Ради Європи визначаються з підсумковими висновками стосовно українських виборів, європейська дипломатія також розглядає це питання. Зокрема, в нинішній понеділок Рада закордонних справ ЄС у Брюсселі обговорює, з-поміж інших питань, і українські вибори.

Тиждень.ua вирішив поцікавитися позицією французької дипломатії стосовно наслідків численних порушень для перспектив європейської інтеграції України. На наше прохання речник МЗС Франції, пан Філіп Лайо пояснив: «Попередній звіт ОБСЄ про українські вибори вказує на те, що вибори довели існування справжнього плюралізму в Україні. Водночас, навіть якщо грубих масових фальсифікацій не виявлено, проконстатовано численні порушення, що демонструють очевидні погіршення порівняно до попередніх виборів».

«ОБСЄ, зокрема, констатує надуживання “адміністративним ресурсом” на користь партії влади, незбалансоване представництво партій у виборчих комісіях, брак плюралізму в аудіовізуальних медіа та брак прозорості під час підрахунку результатів. ОБСЄ також нагадує, що два впливові лідери оппозиції не змогли взяти участь у перегонах. Це — колишній прем’єр Юлія Тиомшенко та колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко», - додав він.

Підтвердивши, що сьогодні Рада Закордонних справ ЄС дискутує, зокрема, стосовно українських виборів, Філіп Лайо зазначив: «Ми з тривогою зауважили запізнення, з яким Україна оприлюднює офіційні результати виборів, а також численні інциденти, що відбулися на останньому етапі виборчого процесу. Франція закликає українську владу розслідувати всі порушення, які були здійснені під час виборів, негайно виправити помилки та гарантувати прозорість виборчого процесу відповідно до правових стандартів та побажань виборців».

Речник французького МЗС наголосив, що підсумковий звіт ОБСЄ буде оприлюднено за кілька тижнів. «За будь-яких обставин, якість виборчого процесу була одною з умов, спільно з відмовою від принципу “селективного судочинства” та запровадженням реформ, до підписання угоду про асоціацію між ЄС та Україною», - наголосив він.

Остаточна позиція Євросоюзу визнавати чи ні українські вибори відносно демократичними ще не узгоджена.


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено